Jeśli chcesz zostać radcą prawnym, to musisz wiedzieć, że oprócz odpowiedniego wykształcenia warto też mieć odpowiednie predyspozycje do wykonywana tego zawodu. Niejednokrotnie praca weryfikuje zamierzenia i wtedy można się gorzko rozczarować.

Studia to podstawa

Zanim zaczniesz swoją edukację na uczelni wyższej, warto już na wcześniejszym etapie nauki zainteresować się swoim przyszłym zawodem od strony teoretycznej. Możesz poczytać literaturę fachową na ten temat, porozmawiać z ludźmi, którzy pracują w zawodzie i obejrzeć kilka filmów na YT, dzięki którym można mieć szerszy ogląd na studia prawnicze oraz późniejszą pracę.

Drugim krokiem są studia na wymarzonym kierunku. W trackie edukacji już od pierwszego roku warto szukać bezpłatnych praktyk i staży, podczas których pozna się pracę prawnika od przysłowiowej podszewki. Po ukończeniu studiów prawniczych uzyskuje się tytuł magistra, oczywiście tylko wtedy, gdy ma się poświadczoną nieskazitelność prawną oraz pełną zdolność do czynności prawnych.

Konieczne jest także korzystanie w pełni z praw publicznych. Czy to już wszystko? Oczywiście, że nie. Następnym krokiem jest odbycie aplikacji radcowskiej i zdanie egzaminu radcowskiego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, absolwent zostaje wpisany do rejestru radców prawnych.

Aplikacja radcowska – dlaczego jest potrzebna?

Dzięki aplikacji kandydat na radcę prawnego uzyskuje bardzo dobre przygotowanie do tego zawodu. W trakcie nauki odbywają się m.in. szkolenia praktyczne i teoretyczne z zakresu funkcjonowania sądownictwa powszechnego i prokuratury.

Osoba aplikująca uczy się np. sporządzać różne dokumenty prawnicze, umowy i opinie prawne, nabywa też umiejętności z zakresu zastępstwa procesowego. Aplikacja radcowska trwa trzy lata, ale już po 6 miesiącach można zastępować radcę prawnego w jego niektórych obowiązkach.

Jestem radcą prawnym!

To bardzo ciekawa profesja. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak pracuje, wystarczy wpisać w Google frazę „prawnik Łódź” lub po prostu „radca prawny”. Na różnych stronach tematycznych jest szereg przydatnych informacji na temat zawodu.

Jeśli chcesz być poważanym w swoim środowisku radcą prawnym i mieć szeroką wiedzę na różne prawne kwestie, konieczna jest ciągła nauka i uczenie się na błędach. Na początku warto dużo uczyć się od innych, podpatrywać osoby z doświadczeniem i analizować różne, często trudne sprawy sądowe, aby wyciągać trafne wnioski.

Konieczna jest także własna strona internetowa w przypadku prowadzenia własnej działalności, bo jak wiadomo reklama w Internecie to klucz do sukcesu. Jeśli będzie dobrze wypozycjonowana, wtedy zawsze, gdy ktoś będzie poszukiwał dobrego prawnika w Łodzi, to na pewno po wpisaniu hasła „prawnik Łódź” wyświetli się w rankingu najczęściej odwiedzanych stron, także twoja.

 

eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się