Co czwarty Polak zatrudniony na etacie deklaruje, że w ciągu dwóch lat chciałby uniezależnić się i założyć własną firmę. Jednak jaką działalność zarejestrować, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia?

Założenie sklepu jubilerskiego może być odpowiedzią na to pytanie. Ten sektor rynku jest wyceniany na dwa miliardy złotych i chociaż samo otwarcie sklepu z biżuterią nie jest tanią inwestycją, to w dalszej perspektywie pozwoli na godne zarobki. Ocenia się, że zwrot kosztów inwestycji może nastąpić po około czterech latach.

Jak otworzyć sklep jubilerski? Uruchomienie sklepu ze złotą i srebrną biżuterią może kosztować nawet milion złotych jeżeli interesuje nas otwarcie miejsca luksusowego o przestronnych wnętrzach i bogatym wyposażeniu. Witryny do ekspozycji mogą pochłonąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, wydatkiem będzie również kasa fiskalna, która może kosztować nawet dwadzieścia tysięcy złotych.

W sklepie jubilerskim bardzo ważne są zabezpieczenia dlatego istotną inwestycją będzie system alarmów, najlepiej z funkcją panic i opcją automatycznego powiadomienia policji o próbie włamania. Do tego monitoring to wydatek od dwóch do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Komputer i odpowiednie oprogramowanie uzupełniające tę listę to łącznie również około dziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście, sklep jubilerski nie musi być stacjonarny i możemy zadecydować o rozwijaniu naszej działalności w sieci. Wtedy koszty będą zdecudowanie niższe.

Oprócz kasy fiskalnej, potrzebować będziemy w zasadzie jedynie odpowiedniego oprogramowania i stosunkowo niedrogiego dostępu do platformy e-commerce oraz miejsca do przechowywania naszych produktów. Po ustaleniu nazwy sklepu i wykupieniu domeny strony internetowej, wykorzystać możemy gotowe szablony sklepu internetowego bądź zatrudnić profesjonalistę, który nam go zaprojektuje i spersonalizuje według naszych oczekiwań. Wszystko zależy od dostępnego budżetu.

Hurtownia biżuterii – żródło zaopatrzenia, które pozwoli ci zarobić więcej

Niezależnie od tego jaką formę wybierzemy: stacjonarną czy wirtualną, potrzebować będziemy towaru. Czy jest to duże wyzwanie? Zdecydowanie nie. Chcąc zaopatrzyć sklep jubilerski w jak najlepiej sprzedające się produkty, warto w początkowej fazie istnienia naszej działalności skupić się na najbardziej rozchwytywanych i klasycznych elementach takich jak łańcuszki, bransoletki, kolczyki, medaliki, pierścionki i zawieszki.

Zmniejszamy tym samym ryzyko, że nasz asortyment się nie sprzeda. Warto zainteresować się również biżuterią srebrną z elementami kamieni jubilerskich czy kryształami Swarowskiego, które cieszą się niegasnącą popularnością na rynku biżuterii.

Zamówienie towaru nie powinno być najmniejszym problemem ponieważ na polskim rynku mamy do dyspozycji ponad sto bardzo dobrze zaopatrzonych hurtowni z biżuterią, z których możemy pozyskiwać artykuły do naszego sklepu. Lwia część z nich oferuje swoje produkty za pośrednictwem internetu, co sprawia, że zakupy nie będą dla nas wiązały się z dodatkową wyprawą, zwłaszcza jeśli daną hurtownię już poznaliśmy i wiemy dokładnie jak wygląda oferowany przez nią towar. Rabaty i dostawa gratis to dodatkowe elementy, które ograniczą nasze wydatki.

Ile można zarobić na sklepie jubilerskim?

Trudno określić jakich dokładnie zarobków możemy spodziewać się w sklepie jubilerskim, ale ocenia się, że marża w branży waha się od trzydziestu do nawet dwustu procent, jest więc o co walczyć. Znaczenie ma sezonowość.

Największe zyski przyjdą w okresach świąt i okazji takich jak Boże Narodzenie, Dzień Kobiet, popularne daty imienin, Walentynki czy czas Świętych Komunii – to też dobra okazja do przypomnienia, aby w sklepie znalazły się również produkty dla dzieci. Podobnie jest z okresem przedwakacyjnym kiedy odbywa się najwięcej wesel, wtedy sklepy jubilerskie również odnotowują wzrost sprzedaży.

 

Podziel się