Ubezpieczenia turystyczne ostatnimi czasy stają się coraz bardziej popularne i znane. Wszystko to za sprawą rosnącej świadomości wśród podróżujących. Wykupując wycieczki w biurach podróży, najczęściej nabywamy je już z ubezpieczeniem turystycznym.

Często są to mało przydatne ubezpieczenia i Klientom proponuje się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Pamiętajmy jednak, że nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a jedynie dobrowolne. Warto jednak przemyśleć zasadność wykupienia ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego ubezpieczenia turystyczne są przydatne?

W trakcie wyjazdów zagranicznych mogą spotkać nas różne przykre niespodzianki. Nagła choroba, wypadek, zniszczenie bądź zagubienie bagażu, czy też posiadanego sprzętu sportowego, a także szkoda wyrządzona innej osobie mogą przydarzyć się każdemu.

Planując wakacje, rzadko kiedy myślimy o tych trudnych sytuacjach, które mogą wystąpić. Problem pojawia się w momencie, gdy one występują. Ogrom nerwów i niespodziewane, dodatkowe koszty finansowe to tylko jedne z wielu sytuacji jakie mogą nas spotkać.

Dlatego tak bardzo polecane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, na czas wyjazdu poza granicę Polski. Pamiętajcie, że nikt nie jest w stanie zmusić Was do wykupu takiego ubezpieczenia. Musi to być Wasza, świadoma decyzja. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie, jest w stanie zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa i komfort w każdej sytuacji.

Jak wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Najprostszym, najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup polisy ubezpieczeniowej przez Internet. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje takie rozwiązanie, chociażby Aviva. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, odpowiedzieć na kilka pytań związanych z podróżą, uzupełnić dane do polisy, opłacić ją i polisa zostaje wysłana na wskazany adres e-mail bądź numer telefonu.

Pamiętajcie jednak, by polisę dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań – można wykupić polisy krótkoterminowe w przypadku, krótkich wyjazdów wakacyjnych bądź polisę długoterminową, jeśli wiemy, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy odbędziemy wiele podróży.

Podziel się