Dynamiczny rozwój Polski oraz tworzące się nowe możliwości przemysłowe czy logistyczne to doskonała okazja do dynamicznego rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Budowa nowej hali magazynowej nie musi być drogim i długotrwałym procesem. Z naszym doświadczeniem i zgranym zespołem zwiększenie mocy produkcyjnych Twojego zakładu może nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Jak to jest możliwe?

Budowa hali przemysłowej: od projektu po wykonanie

Stworzenie użytecznej i dobrze działającej hali magazynowej lub produkcyjnej nie jest proste. Poszczególne jej części muszą dobrze ze sobą współdziałać, odpowiadając w ten sposób potrzebom przedsiębiorstwa. Oznacza to, że projekt takiej konstrukcji musi być przemyślany. Najlepiej sprawdzą się budynki stawiane przez doświadczonych konstruktorów.

Hale należą do lekkich budowli, które muszą jednak spełniać wymogi bezpieczeństwa i przepisy prawa budowlanego. Dlatego w każdym przypadku przeprowadzamy analizę MES i usuwamy wszystkie słabe punkty konstrukcji. Wiemy też, jakie materiały i technologie sprawdzą się najlepiej, dzięki czemu stawiany szkielet stalowy stanowi optymalne połączenie oszczędności oraz wytrzymałości. Następnie  decydujemy, jakiego rodzaju powłokę zastosować. Ta zależy w dużej mierze od wymagań towarów, które będą trzymane w środku. Płyty stalowe są lżejsze i tańsze, jednak nie zapewnią stabilnej temperatury w środku. Z kolei płyta warstwowa jest doskonałym izolatorem, lecz wymaga nieco większych nakładów finansowych.

Wybór najlepszego rozwiązania jest zależny od tego, jak hala będzie użytkowana. Dlatego też w Spot-On Welding zawsze pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami. Taka współpraca pozwala nam tworzyć najlepsze i najefektywniejsze rozwiązania dla przemysłu.

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie konstrukcji stalowych?

Co, oprócz pewnego i sprawdzonego wykonawcy, jest ważne przy konstruowaniu hali? Z pewnością dobrze dobrana działka, zapewniająca komunikację z istotnymi drogami krajowymi. Jednak dużo ważniejsza jest wizja budowy i rozwoju firmy: ustalenie, jakie funkcje ma pełnić powstająca konstrukcja. Czy biura powinny być dobudowane w murowanym budynku w pobliżu, czy też stanowić część hali przemysłowej? A może centrum firmy znajduje się zupełnie w innym mieście? Warto zastanowić się także nad docelową wielkością konstrukcji, by w ciągu kilku lat nie było konieczności rozbudowy hali o nowy metraż.

Na szczęście nasi doświadczeni konstruktorzy wiedzą, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę już na etapie projektowym. Tym samy pomogą Ci dokonać prawidłowych wyborów i zbudować najlepszą halę, skrojoną dokładnie na Twoje potrzeby.

Podziel się