Codziennie z lotniska w podkrakowskich Balicach odlatuje mnóstwo samolotów prowadzących pasażerów w różne strony świata. Równie dużo przylatuje. Pasażerowie, a także ich bliscy mają do dyspozycji różne środki transportu – autobusy, pociągi, taksówki. Mogą również skorzystać z własnych samochodów. Wtedy jednak pojawia się pytanie – gdzie zaparkować, aby nie zapłacić za postój zbyt dużo?

Parkingi przy lotnisku Kraków – Balice to zarówno te należące do portu lotniczego, jak i prowadzone przez inne firmy. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami, aby znaleźć dla siebie miejsce postojowe, które nie będzie kosztowało dużo, a przy tym nie będzie zanadto oddalone od terminala.

Kiss & Fly – 10 minut za darmo

Na terenie podkrakowskiego lotniska możemy skorzystać ze specjalnej strefy Kiss & Fly, która znana jest też na innych światowych lotniskach. Znajduje się ona na drodze dojazdowej do terminalu pasażerskiego.

Kiss & Fly to strefa przeznaczona wyłącznie do wysadzania i zabierania pasażerów. Pierwsze 10 minut postoju jest darmowe, ale wtedy, gdy przekroczymy ten czas chociażby o minutę, zapłacimy 10 złotych. Z każde kolejne rozpoczęte 10 minut także musimy zapłacić po 10 złotych.

Tanie parkowanie przy lotnisku Balice

Gdy wiesz, że oczekiwanie na osobę, która ma przylecieć, będzie dłuższe, w takim przypadku warto zdecydować się na parkingi długoterminowe. Lotnisko Balice ma również takie parkingi – parking wielopoziomowy oraz parkingi terenowe. Cena za postój za jedną godzinę to 9-10 złotych.

Tyle samo zapłacimy za każdą kolejną godzinę. Powyżej 5 godzin postój liczony jest jako doba i kosztuje 45-55 złotych. Wyższe ceny dotyczą parkingu wielopoziomowego.

Nie musimy jednak płacić tak dużo za parking Kraków Balice. Do dyspozycji mamy też tańsze parkingi innych firm działających przy lotnisku. Wówczas odległość od terminala jest już większa – zwykle to kilkaset metrów, ale za to możemy skorzystać z darmowych transferów oferowanych przez parkingi.

Wówczas cena za jedną godzinę postoju to zaledwie 2-4 złote. W przypadku postoju przez jedną dobę zapłacimy tylko 6-10 złotych.

Podziel się