Posiadasz stronę internetową w systemie WordPress? Zastanawiasz się jak włączyć dodatkowe źródło dochodu w swoim serwisie? Dziś chciałbym pokazać Ci ambitny pomysł na spieniężenie bloga, który wymaga łyżki wiedzy i szczypty przydatnego narzędzia. W perspektywie upływającego czasu ten pomysł potrafi wygenerować regularny, atrakcyjny dochód.

Za chwilę pokażę Ci krok po kroku jak włączyć płatności w systemie WordPress przy pomocy usługi SMS Premium i szybkiego przelewu bankowego z wykorzystaniem operatora Dotpay.

Co konieczne, aby podłączyć płatności na WordPressie?

Potrzebujesz:

  1. Strony internetowej założonej w systemie WordPress na zakupionej domenie i hostingu. Wartościowy wideo poradnik jak i gdzie stworzyć bloga znajdziesz na blogu PracaBezSzefa.pl.
  2. Infoproduktu – wartościowego produktu infomracyjnego, np: kursu wideo, nagrania z webinaru, ebooka, czy narzędzia. Infoprodukty możesz sprzedawać na zasadzie płatnej treści, płatnego wpisu.
  3. Oferty sprzedażowej, gdzie zabłyśniesz sztuką copywritingu.
  4. Podstawowych umiejętności do budowania ruchu na stronie.
  5. Usługi płatności.
  6. Wtyczki WordPress do blokady i sprzedaży płatnej treści na stronie.

Jakie usługi płatności do sprzedaży online?

Najpopularniejszymi usługami do podłączenia sprzedaży na stronie internetowej jest mikropłatność SMS Premium i płatność online przez szybki przelew bankowy. Zanim uruchomisz płatności w systemie WordPress musisz założyć konto u operatora, który realizuje konkretny typ płatności.

Operator Dotpay obsługuje płatne SMS-y i płatności bankowe. Po zalogowaniu w Dotpay masz możliwość dodania nowej usługi płatności.

W następnym kroku potrzebujesz wtyczki WordPress, która integruje się z Dotpay i pozwala zautomatyzować sprzedaż.

Wtyczka Fast Micro Pay do płatności WordPress

Plugin integruje się z Dotpay, gdzie masz możliwość zablokowania płatnej treści na stronie przez usługę SMS Premium lub płatności online przelewem bankowym. Wtyczkę możesz pobrać za darmo na stronie Platnosci-WordPress.pl, natomiast do pełnej aktywacji pluginu niezbędny jest klucz licencyjny, który możesz wygenerować na stronie.

Teraz przedstawiam wideo poradniki, które pozwolą Ci uruchomić płatności na WordPressie. Nawet jeżeli jesteś zielony w temacie spraw technicznych – zrobisz to bez najmniejszych problemów.

Jak zablokować treść przez usługę mikropłatności Dotpay SMS Premium i włączyć płatny dostęp do treści na blogu WordPress?

Jak zablokować treść szybkim przelewem bankowym przez Dotpay i wtyczkę Fast Micro Pay na blogu WordPress?

Podziel się