Facebook zabiera się za porządki. Postanowił przyjrzeć się Fanpage i usunąć z nich tak zwane martwe dusze ( fałszywe konta), które zostały tylko utworzone po to by podnieś ilość fanów. 

12 Marca dzień czyszczenia Facebooka.

Jeśli masz swój fanpage i nie kupowałeś lajków np: na Allegro to nie masz się co martwić, gorzej mają firmy które masowo kupowały polubienie po to by na przykład sprzedać reklamę na takim FanPage. Sam parę razy dla testów kupiłem takie reklamy i pomimo to że dany FanPage miał ponad 100 000 fanów wyświetlenie danego postu były żałosne 500-1000 odsłon. Mam też FanPage gdzie na stracie kupiłem około 2000 fanów więc też się przekonam czy zobaczę drastyczny spadek. 

Fotka przed czyszczeniem : 

Fanpage

Jakie konta zostaną usunięte.

Usunięte zostaną tylko lajki, pochodzące od nieaktywnych profili, czyli zmarłych użytkowników, osób, które skasowały swoje konta, ale też tych, którzy „od dawna nie są aktywni na Facebooku”. Facebook zapewnia, że jeśli któreś z takich kont się uaktywni, lajk wróci na swoje miejsce.

Uważam że nawet jak nigdy nie kupowałeś fanów a masz fanpage możesz się spodziewać spadków, ale to dobry ruch bo po co ci użytkownicy którzy i tak nie są zainteresowane ofertą i informacjami które umieszczasz. 

To świetny ruch Facebooka by iść w jakość nie ilość.

Napisz mi w komentarzu czy masz FanPage czy odczułeś efekt czyszczenia.

Podziel się