Ludzie dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy mają już dosyć monotonnej pracy i wyczekują emerytury z utęsknieniem  oraz tych, którzy boją się przejść na emeryturę z obawy o odizolowanie od dotychczasowego środowiska oraz ze strachu przed osamotnieniem.

Tymczasem, życie starszej osoby wcale nie musi być smutne i szare. Emerytura to moment, kiedy w końcu możesz zrobić wszystko to, na co nie miałeś czasu, kiedy byłeś jeszcze aktywny zawodowo!

Do tej pory na twojej drodze spotykałeś głównie wyzwania zawodowe. Przez lata udało ci się jednak wypracować skuteczne metody realizacji wszelkich obowiązków służbowych i z czasem przestały być one dla ciebie trudne lub skomplikowane.

Emerytura przynosi jednak kolejną rzecz, z którą będziesz musiał się zmierzyć: wolny czas. Choć stwierdzenie to może brzmieć trochę na wyrost to jednak jest niezwykle prawdziwe. Długie, ciągnące się dni mogą stanowić wyzwanie dla osoby, której kalendarz przez ostatnich kilkadziesiąt lat był wypełniony po brzegi różnymi obowiązkami. Zrozumiałym jest, że na początku można czuć się zagubionym, a dni mogą wydawać się zbyt długie.

Nie należy się jednak zniechęcać. Emerytura to czas zasłużonego odpoczynku, ale także moment, w którym można zdecydować się na wiele aktywności, na które do tej pory nie mieliśmy czasu. Możemy skupić się na planowaniu nowych małych i regularnych działań albo sięganiu dalej i szukaniu sposobu na realizację dużych marzeń!

W ekassa wspieramy wszystkie działania, które sprawią, że będziesz szczęśliwszy. A gdy jest taka potrzeba, pomożemy ci sfinansować twoje marzenia! Nasza oferta szybkich i łatwych pożyczek na https://ekassa.pl/pozyczki_pozabankowe skierowana jest również do osób starszych – takich jak ty!

Życie po sześćdziesiątce wcale nie musi być smutne, szare i nudne. To, jak będzie wyglądać, zależy w głównej mierze od ciebie. Z czasem zobaczysz, że wokół ciebie jest wiele osób, które znajdują się na podobnym etapie życia i wiele z nich stanie się dla ciebie prawdziwą inspiracją.

Wiele instytucji kulturalnych przewiduje specjalną ofertę dla osób na emeryturze, proponując wspólne spotkania czy wieczorki, ale także szereg zajęć, które poprawią twoje samopoczucie. Emerytura to nie tylko wyjazd na ryby i szydełkowanie. Jeśli rozejrzysz się wokół zobaczysz, że osoby starsze mogą korzystać również z przygotowanej specjalnie pod ich kątem gimnastyki w wodzie, różnego rodzaju warsztatów dla seniorów czy nawet zorganizowanych wycieczek, które biorą pod uwagę twój wiek oraz dostosowane są tempem do twojej sprawności fizycznej.

Co ciekawe, coraz więcej osób na emeryturze decyduje się poświęcić ten czas na podróżowanie i zwiedzenie tych miejsc, które od zawsze były na liście ich marzeń. Inni wykorzystują emeryturę na zadbanie o siebie, swoją kondycję i swoje zdrowie – co przecież również jest niezwykle ważne, by móc cieszyć się życiem na 100%!

Jedno jest pewne – emerytura to wcale nie czas smutku, samotności i zapomnienia. Przy odrobinie chęci odkryjesz wiele pozytywnych stron życia po sześćdziesiątce i zobaczysz, że może mieć ono o wiele więcej kolorów, niż życie osoby aktywnej zawodowo.

Podziel się