To, że podkładki pod kufle z piwem, pod szklanki i kieliszki z innymi napojami mają dużą moc sprawczą wie wiele osób. Lubimy przecież biesiadować, spędzamy godziny przy stołach konferencyjnych i weselnych, a wszędzie tam towarzysza nam podkładki. Dawno więc odkryto, że są one świetnym nośnikiem reklamowym, a to, że chronią powierzchnię stołów i blatów zeszło zdecydowanie na drugi plan i ma jakby drugorzędne znaczenie.

Dawno temu podkładki wykonywano przede wszystkim z drewna i metalu, a wówczas rzeczywiście pełniły one tylko funkcję ochronną. Pod koniec XIX wieku pojawiły się już podkładki tekturowe.

Ponieważ były one znacznie tańsze od swoich poprzedniczek, bardzo szybko je wyparły i na stałe zagościły w restauracjach i barach. Ich producenci szybko też zorientowali się, jaką dodatkową korzyść one niosą ze sobą i natychmiast zaczęły być cennym elementem wśród gadżetów reklamowych, ale także informacyjnych.

Dziś podkładki pod kufle i szklanki są często elementami zbiorów kolekcjonerskich. Na portalach aukcyjnych można kupić zarówno te sprzed ponad stu lat, jak i wiele innych, cennych już dzisiaj egzemplarzy. Niektórzy z pewnością przetrą oczy ze zdziwienia, ale są takie sztuki, które warte są nawet kilkaset złotych i z reguły bardzo szybko znajdują nabywców.

Doskonały gadżet reklamowy

Podstawki do piwa najbardziej rozchwytywane są latem. W ogródkach piwnych, przy kuflu piwa lub innego napoju spędzamy przyjemnie czas z przyjaciółmi. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że podkładka do piwa służy także jako doskonała ochrona przed owadami.

Położona na kuflu od piwa, na otwartej przestrzeni, zabezpieczy napój przed latającymi intruzami. Doskonale też spełni rolę gadżetu reklamowego, bo można na niej nadrukować treści marketingowe, które utrwalą się w pamięci.

Trzeba też pamiętać, że wiele osób zabiera ze sobą taką podkładkę i wykorzystuje ją potem w domu. I o to właśnie chodzi, żeby cykl życia tego gadżetu był dłuższy niż jedno biesiadowanie. Warto więc projektować atrakcyjne nadruki, które będą wywoływały uśmiech na twarzy lub pielęgnowały wspomnienia.

Informacja w znakomitej formie

Wymyślono też niezwykłe zastosowanie podkładek pod piwo, które jest szczególnie często wykorzystywane w miejscowościach turystycznych. Podkładki bowiem drukowane są dwustronnie.

Na jednej płaszczyźnie tradycyjnie zostaje umieszczona treść reklamowa. Na drugie stronie pojawia się na przykład mapa centrum miasta, albo wskazówki jak dotrzeć do najsłynniejszego miejsca w okolicy. W górach, na podkładkach znajdziemy informacje o górskich szklakach turystycznych, o odległościach pomiędzy ważnymi, turystycznymi punktami.

Dzięki temu, niemal każdy turysta zabierze taki gadżet ze sobą, bo niesie on ze sobą jeszcze większą wartość dla niego, a cykl życia treści reklamowej jest znacznie dłuższy.

Podkładki na uroczystości rodzinne i wesela

Drukując na podkładkach zdjęcia osób, które są bohaterami uroczystości rodzinnych, jesteśmy w stanie znakomicie udekorować każdy stół biesiadny. To znakomity sposób, aby zapaść na długo w pamięci gości, bo ci z pewnością zabiorą takie podkładki, jako pamiątkę uroczystych rodzinnych wydarzeń.

Być może nie zdawałeś sobie sprawy z tego, jak może wyglądać żywot tego gadżetu reklamowego, ale teraz z pewnością docenisz jego wartość. Sprawdź na stronie eurofresh.com.pl, jak łatwo można zlecić wykonanie takich marketingowych cudeniek i jak dobrze zostaną odebrane, przez Twoich klientów, rodzinę i przyjaciół.

Podziel się