E-marketing to pojęcie, z którym każdy z nas spotkał się co najmniej raz. Definicja tradycyjnego marketingu jest dość powszechnie znana, więc czym w takim razie jest jego „e” odpowiednik, który każdego dnia zdobywa coraz szersze grono zwolenników?

Marketing internetowy, bo to o nim mowa, to działania prowadzone w sieci, która stanowi znakomitą platformę do zdobycia nowych klientów oraz budowania długofalowych relacji z tymi obecnymi. W przygotowanym artykule zdradzamy Wam sekrety e-marketingu, dzięki którym odkryjecie siłę i potencjał, tkwiące w tej dziedzinie.

E-marketing – mała dawka teorii

Jak wspomnieliśmy powyżej, e-marketing to wszystkie czynności promocyjne, które są prowadzone w internecie. Działania te mają przede wszystkim pomóc w poprawie wizerunku marki oraz zwiększenia jej widoczności w sieci. Powszechnie wiadomo, że internet z roku na roku zdobywa coraz większą popularność, a każdego dnia korzystają z niego miliony użytkowników. Wykorzystanie potencjału marketingu internetowego stało się głównym zadaniem wielu specjalistów, którzy nieustannie czuwają nad działaniami marek w sieci.

Marketing internetowy a tradycyjny

Czym w takim razie e-marketing różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika? Rolą odbiorców, która w przypadku internetu jest ogromna! Możliwość szybkiej i łatwej komunikacji umożliwia firmom dokładne poznawanie potrzeb swoich klientów, reagowanie na jakiekolwiek problemy oraz dialog, dzięki któremu zacieśniają się więzi pomiędzy marką a konsumentami.

To jednak niejedyna cecha, którą wyróżnia się marketing internetowy. Jak się okazuje – umożliwia on personalizację komunikatów na podstawie szczegółowych informacji o klientach, ich aktywności w sieci czy też potrzebach. Działania e-marketingowe nigdy się nie kończą i są dostępne dla internautów 24h na dobę bez względu na miejsce ich zamieszkania.

E-marketing od strony praktycznej

Skoro znamy już definicję marketingu internetowego, to czas na odrobinę praktyki. Co wchodzi w skład działań e-marketingowych? Lista jest dość długa, jednak wśród najważniejszych czynności możemy wyróżnić pozycjonowanie, content marketing, viral marketing, mailing, reklamy Google Adwords, działania SEO, obecność marki w mediach społecznościowych, np. na Facebooku lub Twitterze, czy też współpracę z popularnymi w ostatnich miesiącach influencerami.

Tak szeroki zakres działań musi być magicznym przepisem na sukces, prawda? Oczywiście, że tak! Jednak jak wszędzie, jest jeden mały haczyk – wszelkie czynności powinny być prowadzone przez specjalistów, którzy mogą pochwalić się odpowiednią wiedzą i cennym doświadczeniem.

Marketing internetowy jest pojęciem tak szerokim, że do skutecznej realizacji jego strategii najczęściej potrzeba zespołu profesjonalistów. Na szczęście na rynku możemy znaleźć setki, a nawet i tysiące agencji, które oferują swoim klientom kompleksowe wsparcie.

Marketing internetowy – skuteczne działania i co dalej…?

Odpowiedź na pytanie zadane w nagłówku jest prosta: same korzyści! E-marketing pozwala markom na nieustanną komunikację z klientami, dzięki której może ona poznać ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki szeregowi dostępnych narzędzi firmy mają możliwość łatwego mierzenia skuteczności prowadzonych działań, na podstawie której mogą następnie wyciągnąć właściwe wnioski i odpowiednio dopasować czynności do konkretnych grup docelowych. Na wszystkim tym korzysta sama marka, której wizerunek ulega nieustannej poprawie właśnie dzięki marketingowi internetowemu.

Potencjał e-marketingu sprawia, że firmy coraz częściej stawiają wyłącznie na prowadzenie skutecznych i przynoszących oczekiwane efekty czynności w sieci. Nic w tym dziwnego, z internetu korzystają każdego dnia miliony użytkowników, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami. Nie każ im czekać i już dziś zadbaj o swoją obecność w świecie online!

Podziel się