Pudełka należą do wyrobów najpowszechniej wykorzystywanych do organizowania, przechowywania oraz transportowania produktów. Nieskomplikowany i tani proces produkcji sprawia, że opakowania tego typu znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Dotyczy to zwłaszcza pudełek tekturowych, które bardzo powszechnie używane są do dystrybucji i transportu artykułów z branży spożywczej.

Pudełka tekturowe

W segmencie spożywczym, zalety pudełek kartonowych doceniane są w procesie przechowywania oraz transportowania produktów. Stanowią znaczny procent wszystkich stosowanych opakowań do artykułów żywnościowych, a pod względem popularności ustępują jedynie tworzywom sztucznym. Oferujący takie pudełka producent najczęściej wykonuje zamówienia dla branży cukierniczej, a także sektora żywności przetworzonej oraz świeżej. Popularność wyrobów tekturowych wzrasta także w innych obszarach.

Zalety opakowań kartonowych

Tekturowe opakowania doskonale nadają się do transportu żywności – zarówno owoców oraz warzyw, jak i mięs, ryb czy słodyczy. Znajdują zastosowanie wówczas, gdy wskazane jest wykorzystanie opakowań wtórnych. Wykonujący kartonowe pudełka producent często oferuje także jednorazowe tacki czy kubki papierowe. Dużą popularnością cieszą się tekturowe opakowania, które posiadają specjalne wzmocnienia z folii aluminiowej lub polietylenowej. Bardzo dobrze sprawdzają się w formie opakowań na towary płynne – napoje, soki, oleje czy przetwory mleczne.

Rodzaje opakowań tekturowych

W branży spożywczej stosuje się dwa podstawowe rodzaje pudełek – aseptyczne oraz nieaseptyczne. Pierwsze wykorzystywane są do pakowania żywności, która wymaga chłodzenia. Odpowiednie właściwości opakowań aseptycznych pozwalają na przechowywanie produktów w warunkach pokojowych, bez wykorzystania żadnych konserwantów. Żywność pakowana w warunkach aseptycznych to przede wszystkim mleko i soki owocowe. Opakowania nieaseptyczne nie posiadają tych właściwości, w związku z czym wymagają szczególnej uwagi podczas transportu oraz przechowywania.

Pudełka producent- segregatory.pl

Podziel się