Historia Wrocławia liczy ponad tysiąc lat. Miasto słynie na cały kraj, ale także na całą Europę ze swoich wspaniałych zabytków. Mieszkańcy nie żyją jednak tylko przeszłością. Wrocław jest miastem na wskroś nowoczesnym, które stawia na rozwój instytutów badawczych i nowoczesnych technologii.

Wrocławski Park Technologiczny

Inicjatywa narodziła się w roku 1996. Park Technologiczny we Wrocławiu powstał przy czynnym udziale władz miasta, świata biznesu i finansów oraz wrocławskich środowisk naukowych. Świat nauki reprezentowali przedstawiciele największych wrocławskich uczelni wyższych:-Uniwersytetu Wrocławskiego;-Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny);-Politechniki Wrocławskiej;-Akademii Rolniczej (przemianowanej na Uniwersytet Przyrodniczy.

Powstanie Wrocławskiego Parku Technologicznego przyczyniło się w bardzo dużym stopniu do rozwoju nie tylko miasta, ale także całego regionu. Pierwsze firmy zaczęły się wprowadzać do budynków będących częścią WPT w 2006 roku.

Wrocławski Park Technologiczny dysponuje nowoczesnym zapleczem badawczym. Firmy, które zdecydują się na wybranie lokalizacji w WPT zyskują dostęp do nowoczesnych laboratoriów wyposażonych w najbardziej nowoczesną aparaturę. Działające na terenie WPT laboratoria to: właściwości chemicznych; informatycznych;chemicznych i bioinżynieryjnych;elektroniczno-energetycznych.

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Powstało w roku 1995. Było wspólną inicjatywą Politechniki Wrocławskiej i uniwersytetów z Londynu i Stuttgartu. Jest instytucją, która łączy świat gospodarki ze światem nauki. Za misję Wrocławskie Centrum Transferu Technologii postawiło sobie skomercjalizowanie wyników badań naukowych będących wynikiem wytężonej pracy naukowców zatrudnionych w Politechnice Wrocławskiej. Wrocławskie Centrum Transferu Technologii oferuje szkolenia, usługi doradcze i informacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Centrum Technologii Audiowizualnych

To instytucja kulturalna, która przejęła bogate tradycje wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Działa od 7 lat. Zajmuje się tworzeniem i promowaniem najbardziej nowoczesnych technik multimedialnych.

Noclegi dla biznesu i naukowców

Wrocławskie centra technologiczne współpracują z naukowcami i przedsiębiorstwami z całego Dolnego Śląska, także z Europy. Nierzadko są oni zmuszeni pozostać we Wrocławiu na dłużej. Jakie mają możliwości znalezienia komfortowych, sprzyjających wypoczynkowi, ale także pracy miejsc noclegowych? Jest ich całkiem sporo.

Do rozwiązań wybieranych naprawdę często należą apartamenty. Ich zaletą jest między innymi lokalizacja: większość z nich położona jest w ścisłym centrum miasta. Kolejny atut to duża przestrzeń. Wyposażenie apartamentów odbiega od standardowego wyposażenia hotelowych pokoi.

Składają się z komfortowo urządzonego salonu oraz aneksu kuchennego. W każdym aneksie goście mają do swojej dyspozycji podstawowe sprzęty i akcesoria kuchenne. Mogą także bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu Wi-Fi. Szukając noclegu sprawdź promocje na apartamentywroclawskie24.pl

Podziel się