Często pracodawcy zastanawiają się, w jakiej formie dokonać podsumowania mijającego roku. Czy to ma być oficjalna impreza? A może w zupełności wystarczy spotkanie w sali konferencyjnej? Koniec roku stwarza jednak okazje same w sobie i można dwie imprezy przekuć w jedną.

Idealnym rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie wszystkim do gustu to połączona z podsumowaniem roku wigilia firmowa !

W jaki sposób zorganizować świąteczne spotkanie dla pracowników połączone z podsumowaniem? Teoretycznie bardzo prosto, jednak musimy pamiętać o kilku, bardzo ważnych kwestiach. Po pierwsze, wigilia firmowa w tym przypadku przybierze nieco bardziej oficjalną formę. Co za tym idzie organizacja takiej imprezy w miejscu pracy od razu nie wchodzi w rachubę.

Możliwości mamy wiele, najlepiej jednak sprawdzą się dwie z nich. W pierwszym przypadku możemy się postarać o wynajęcie dużej sali z cateringiem, która pomieści wszystkich zaproszonych przez nas gości. Kolejna możliwość to rezerwacja na wyłączność dużej restauracji na odpowiednim poziomie, która przygotuje dla nas specjalne, świąteczne menu.

W obu przypadkach na miejscu musi być pełne zaplecze techniczne. Jeśli świąteczne spotkanie firmowe ma odbyć się wraz z podsumowaniem, musimy mieć możliwość przeprowadzenia chociażby prezentacji. Dodatkowo nagłośnienie wraz z oświetleniem stanowiska mówcy będzie z pewnością atutem.

Sam catering musi odpowiadać również randze imprezy. Wiadomym jest, że nie musimy w tym przypadku serwować najdroższego kawioru ze złotych półmisków, ale potrawy serwowane podczas kolacji muszą prezentować naprawdę wysoki poziom. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest spotkanie się z szefem kuchni danego miejsca, z którym omówimy wszystkie kwestie związane z cateringiem.

Podsumowania roku to nie tylko suche fakty i slajdy na prezentacji. Świąteczne spotkanie rozrachunkowe to także doskonała okazja, by nagrodzić naszych najlepszych pracowników. Oczywiście bożonarodzeniowe upominki powinni otrzymać wszyscy, ale dla tych wyróżnionych miejmy przygotowane coś specjalnego.

Nagrodzeni pracownicy z pewnością będą czuć się docenieni, co może mieć wymierne efekty dla całej firmy. Z pewnością będzie to dodatkowym motywatorem nie tylko dla wyróżnionych, ale i dla tych, którzy chcieliby się znaleźć na ich miejscu w przyszłym roku.

Podziel się