Wsparcie dla osób z zaburzeniami osobowości w Polsce.

Co to tak właściwie jest psychoterapia?

Psychoterapia opiera się na regularnych spotkaniach z osobą uprawnioną do „leczenia rozmową”. Wbrew pozorom łatwiej jest dotrzeć do źródła problemu, gdy otwieramy się przed osobą trzecią wobec której nie jesteśmy zależni codziennymi sprawami.

Pomaga nam to zrozumieć siebie, uporać się z zaburzeniami osobowości, stanami depresyjnymi lub lękowymi, zaburzeniami odżywiania, czy nawet ze zwykłym stresem przed wystąpieniami publicznymi. Skuteczność psychoterapii potwierdza się również w zwalczaniu dolegliwości ze strony organizmu nie związanymi z chorobą somatyczną (np. układu oddechowego lub pokarmowego, takiego jak IBS). Do najskuteczniejszych metod psychoterapii zalicza się m. in. psychoterapia psychodynamiczna.

Podstawą udanej terapii jest zaufanie oraz motywacja. W zamian dostaniemy zrozumienie i specjalistyczną pomoc, której często bliscy nie są w stanie nam dać. Jest to zawiązanie nowego rodzaju relacji, która pomaga przyjrzeć się z innej perspektywy na to co dzieje się w naszym życiu, z nami, a następnie wyznaczyć cele terapii oraz zastanowić się co trzeba zmienić, aby jakość życia uległa poprawie.

Dlaczego tak wielu z nas potrzebuje pomocy?

Pieniądze nie od dziś są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Pogoń za nimi, ciągła praca sprawia, że nie ma już czasu na bliskich czy zainteresowania. Najlepszy kontakt ze starych znajomych większość z nas ma z monotonią, a „byle do piątku” stało się powiedzeniem, które towarzyszy już od poniedziałku rano.

W dzisiejszych czasach łatwo się zagubić, ale niestety nie równie łatwo odnaleźć. Jak wiadomo, nic nie jest niemożliwe, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać pomocy i kiedy jest czas, żeby o nią poprosić.

Wsparcie dla osób z zaburzeniami w Polsce.

Pomoc specjalisty możemy otrzymać w każdym większym mieście w Polsce. Miastem utrzymującym wysoką pozycję w randze miast oferujących pomoc na tle psychicznym, jest między innymi Wrocław.

To tu znajdziemy wiele nowoczesnych szpitali, klinik czy poradni, a także wykwalifikowanych i wykształconych psychoterapeutów, którzy swoje wieloletnie doświadczenie opierają na latach pracy z pacjentami.

Podziel się