Z każdym rokiem można zauważyć nowe trendy, jak chodzi o odpowiednie meblowanie wnętrz. Nie dziwi więc fakt, że na rynku dostępne w dużej ilości są właśnie te meble, które w danym momencie są najbardziej modne. Od pewnego czasu na czołowych miejscach, gdy chodzi o urządzanie pomieszczeń znajduje się styl skandynawski.

Wykonane w tym właśnie stylu meble można bez problemu odróżnić niemalże na pierwszy rzut oka, dobrym przykładem może być na przykład stół. Te wykonane w stylu skandynawskim można odróżnić niemalże na pierwszy rzut oka.

Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego

Styl skandynawski cechuje się przede wszystkim bardzo dużą prostotą. Meble wykonuje się bardzo często z naturalnych materiałów, pozostawiając widoczne słoje, które nadają im charakterystycznego wyglądu. Ponadto pozbawione są zazwyczaj zbędnych ozdób, takich jak rzeźbienia czy podobne.

Stoły wykonane w tym właśnie stylu to przede wszystkim bardzo prosta budowa. Blat wykonywany bardzo często jest z jednego kawałka litego drewna, w kolorach naturalnych lub pastelowych, jasnych barwach. Nogi mogą być wykonane również z drewna, jednak bardzo często ten materiał zastępowany jest przez stal, która ciekawie komponuje się z kolorystyką i wyglądem blatu.

W celu uzyskania większej stabilności bywa, że nogi stołu w stosunku do blatu są ustawione pod skosem, co także pozwala na pierwszy rzut oka odróżnić stoły skandynawskie od innych produktów na rynku.

Gdzie wykorzystuje się stoły skandynawskie

Stół skandynawski wykorzystuje się obecnie w bardzo wielu aranżacjach, nie tylko tych które utrzymane są w tym stylu. Ze względu bowiem na oszczędność zdobień i kolorystykę doskonale komponują się również z wnętrzami utrzymanymi w stylu nowoczesnym.

Zastosowanie jasnych barw sprawia, że wnoszą do wnętrza sporo ciepła i przytulności, jednocześnie optycznie rozjaśniając dane pomieszczenie. Najlepiej, jeśli krzesła do stołu skandynawskiego wykonane są w tym samym stylu, wówczas idealnie się z nim komponują.

Bardzo często, jeśli pomieszczenie jest aranżowane wyłącznie w stylu skandynawskim stół z krzesłami stanowi ważny i często centralny element wykonywanej aranżacji. Obecnie nie ma problemu z wyborem takich mebli, na rynku bowiem z każdym rokiem jest coraz większy ich wybór.

Jest to odpowiedź producentów na rosnące zapotrzebowanie klientów na takie właśnie meble. Dzięki dużej różnorodności każdy może znaleźć idealnie dopasowane do swoich pomieszczeń, także jak mowa o ich wielkości, a ponadto ceny jakie trzeba zapłacić za stoły w stylu skandynawskim stają się coraz bardziej atrakcyjne.

 

Podziel się