Taksówki kojarzą nam się przede wszystkim z przejazdami z punktu A do punktu B. Często korzystamy z nich w miastach, których nie znamy, po zakrapianej imprezie albo wtedy, gdy bardzo się spieszymy. Warto jednak wiedzieć, że z usług taxi możemy skorzystać w wielu innych sytuacjach. Dowiedz się, co jeszcze proponują swoim klientom firmy oferujące przewozy taxi.

Coraz trudniejszy rynek usług przewozu osób

Taksówkarze mają coraz trudniej. Samochody są dziś dobrem powszechnym, często w jednej rodzinie jest więcej niż jedno auto, dzięki czemu każdy jest samodzielny i mobilny. Jednocześnie rozwijają się przewozy współdzielone, takie jak np. Uber. Są one atrakcyjne szczególnie dla młodszych klientów, którzy wychowali się na aplikacjach mobilnych i lubią z nich korzystać.

Firmy oferujące usługi taxi mają więc nie lada wyzwanie. Mogą konkurować ceną oraz jakością, ale w ograniczonym zakresie. Opowiada o tym przedstawiciel korporacji Radio Taxi „Dwójki” z Krakowa:

Konkurować ceną jest niezwykle trudno. Pewne koszty są stałe i musimy je pokrywać niezależnie od tego, ile kilometrów przejedziemy. Staramy się więc zaproponować naszym klientom coś więcej niż tylko niskie ceny. Do standardu należą już takie udogodnienia, jak: płatność kartą, samochody mieszczące dużo bagaży, przewóz zwierząt, osobne auta dla niepalących… To jednak nie wszystko. Proponujemy szeroką gamę usług dodatkowych, raczej niekojarzonych z taksówkami.

Co taxi oferuje oprócz przejazdu?

Na jakie niestandardowe usługi taxi oprócz przejazdu można liczyć? Okazuje się, że jest to szeroka i różnorodna gama. Do firmy świadczącej usługi przewozowe taksówkami możemy się zwrócić zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy transportu – nie tylko dla siebie. Możemy też z nich skorzystać w sytuacjach nagłych, nieprzewidzianych, gdy ważny jest czas. W ofercie taxi znajdują się oprócz przewozu osób:

  • Zakupy na telefon. Po przekazaniu listy taksówkarz dostarczy nam zakupione produkty.
  • Dostarczanie przesyłek i prezentów (w tym kwiatów). Tę usługę docenią szczególnie osoby, które zapomniały o ważnej dacie, np. urodzinach kogoś bliskiego albo rocznicy ślubu. Niespodziewany upominek dostarczony w dowolnej porze dnia, gdy nie możemy tego zrobić własnoręcznie, z pewnością poprawi nastrój kogoś, na kim nam zależy.
  • Realizacja recept. Gdy chorujemy i nie możemy liczyć na nikogo innego, taksówkarz wykupi dla nas leki i dostarczy je do domu.
  • Holowanie auta. Kolejna niestandardowa usługa taxi, która może uratować sytuację, gdy nie będziemy mogli liczyć na pomoc rodziny czy kolegów.
  • Odprowadzanie samochodu. Jedziesz na imprezę samochodem, a wracasz taksówką? Nie zostawiaj auta! Zapytaj o odprowadzanie – następnego dnia samochód będzie czekał na ciebie pod domem w pełnej gotowości.

Podziel się