Coraz więcej osób przyjmuje dodatkowe zlecenia, dorabia w domu po powrocie z pracy, a niekiedy zleceń jest tak dużo lub nieoczekiwane zwolnienia i bieżące potrzeby, skłaniają freelancerów do przejścia na swoje.

Wielu z nich zwleka z założeniem działalności gospodarczej, mimo że znacznie ułatwiłaby pracę, ponieważ rozliczenia w oparciu o fakturę są wygodne i chętnie przyjmowanie przez klientów. Ponadto przedsiębiorca może liczyć na choćby minimalną emeryturę. Rozwiązaniem jest profesjonalne biuro rachunkowe, które będzie wspierać przedsiębiorcę na każdym etapie prowadzenia działalności.

W jaki sposób biuro rachunkowe ułatwia pracę przedsiębiorcy?
Pokonuje barierę spaw papierkowych dzielących przedsiębiorcę od założenia firmy

Wielu freelancerów nie ma problemu ze znalezieniem klientów, jednak z powodu lęku przed kontaktami z urzędami, wystawianiem faktur, orientowaniem się w sprawach, o których nie mają pojęcia, odkładają decyzję o założeniu działalności gospodarczej na wieczne nigdy.

Tymczasem biuro rachunkowe nie tylko ułatwia powadzenie firmy, ale też jej założenie. Przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty, a przedsiębiorca po prostu musi zjawić się w urzędzie i podpisać wniosek. Biuro rachunkowe odpowiada też za kontakty z urzędami, wyjaśnia zawiłe pisma i często dzięki jednemu telefonowi pozwala uniknąć konieczności jeżdżenia do urzędów i wyjaśniania spraw osobiście.

Biuro rachunkowe zwalnia czas przedsiębiorcy

Biuro rachunkowe zajmuje się sprawami podatkowymi, wyliczaniem wysokości ZUS-u, PIT-u, przedsiębiorca ma za zadanie wysłać wszystkie faktury mailem i opłacić sobie ZUS raz w miesiącu. Dzięki temu ma więcej czasu na szukanie zleceń i ich wykonywanie.

Usługi księgowe to spora odpowiedzialność, której przedsiębiorca sam nie ponosi

Biuro księgowe jest ubezpieczone od ewentualnych błędów, posiada fachową wiedzę i doświadczenie. Część przedsiębiorców chce w ramach oszczędności samodzielnie prowadzić księgowość. Jest to nie tylko czasochłonne, ale też ryzykowne. To nie jest wiedza, której można nauczyć się z internetu.

Jak przebiega współpraca z biurem rachunkowym?

Przedsiębiorca może wybrać biuro w dowolnej lokalizacji, nawet w innym mieście, ponieważ cały kontakt odbywa się telefonicznie i mailowo. Faktury wystawiane są online w programie Excel lub w specjalnym programie do fakturowania. Jak widać, nie ma się czego bać!

Podziel się