Czasami szczęście, które spada na rodziców jest podwójne. Na przykład gdy spodziewają się bliźniąt. Zakupy wtedy nabierają innego znaczenia, wyprawa do parku to prawdziwe wyzwanie a odpowiednie zakupy dla niemowlaka to klucz to jego komfortu.

Czasami szczęście, które spada na rodziców jest podwójne. Na przykład gdy spodziewają się bliźniąt. Zakupy wtedy nabierają innego znaczenia, wyprawa do parku to prawdziwe wyzwanie a odpowiednie zakupy dla niemowlaka to klucz to jego komfortu. Jaki wózek bliźniaczy kupić? Przeczytaj i sprawdź, jakie są rodzaje wózków bliźniaczych.

Typ „jeden obok drugiego”

To wózek, w którym jeden maluszek siedzi obok drugiego. Do niewątpliwych zalet należy łatwość manewrowania, między innymi bezproblemowe „podbijanie” wózkiem, gdy chcemy wjechać na krawężnik. Zaletą jest również łatwy dostęp do dzieci, które siedzą obok siebie i zajmując się jednym, nie spuszczamy oka z drugiego.

Co do wad tego rozwiązania to z pewnością szerokość wózka jest tutaj kluczowa. Nie wjedziemy nim w każdy korytarz czy windę. Do wad zaliczymy również sporą ilość miejsca, które zajmują.

Typ „jeden za drugim”

Wózki dziecięce tego typu dają wiele korzyści rodzicom. Począwszy od bezproblemowego mieszczenia się w nawet ciasnych korytarzach, przez łatwość w obsłudze, po zajmowanie małej ilości miejsca gdy zostaną złożone.

Do atutów tego typu na pewno należy zaliczyć również to, że dzieci sobie nawzajem nie przeszkadzają, gdy na przykład jedno z nich chce iść spać.

Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania to zaliczyć można tutaj trudne „podbijanie” gdy chcemy wjechać na krawężnik. Manewrowanie nie jest również najłatwiejsze ze względu na długość wózka. Dla rodziców najbardziej dotkliwą wadą jest to, że nie mają jednoczesnego dostępu do obydwu dzieci. Gdy zajmują się jednym, drugie pozostaje bez uwagi.

3w1

Wózki bliźniacze typu 3w1 to rozwiązanie wielofunkcyjne, które pozwala wpinać do stelażu zarówno gondolę, jak i siedzisko spacerowe czy nawet fotelik. Dostępne są dwa systemy wpinania elementów – do ramy wózka lub za pomocą adapterów.

Rozwiązanie jakim są wózki 3w1 to rozwiązanie, które pozwala na użytkowanie wózka znacznie dłużej niż inne typu wózków bliźniaczych.

Parasolki

Wózki bliźniacze typu „parasolki” to jakby dwie oddzielne spacerówki, jednak połączone ze sobą. Oddzielna jest opcja regulacji budki oraz oparcia. W praktyce funkcjonują jako dwie pojedyncze parasolki.

Co należy brać pod uwagę wybierając wózek bliźniaczy dla dziecka?

Waga wózka – są znacznie cięższe niż te, przeznaczone dla jednego dziecka, to ma znaczący wpływ na komfort użytkowania. Dlatego warto wybrać ten maksymalnie lekki, aby móc nim łatwo manewrować.

Wymiary – długość i szerokość w codziennym użytkowaniu mają duże znaczenie. Dlatego należy się zastanowić gdzie głównie będą wykorzystywane wózki. Jeśli mamy na klatce schodowej wąskie korytarze czy krótkie windy w bloku, warto o tym pamiętać podczas zakupów.

Siedzisko – bezwzględnie musi być wygodne. Komfort dziecka jest najważniejszą sprawą, jaką powinni kierować się rodzice.

Dodatki – takie jak kosz na zakupy, ponieważ dziecko należy zabierać ze sobą w maksymalnie dużą ilość miejsc.

Podziel się