Stosunkowo niedawno Apple zaprezentowało 16-calowego MacBooka Pro, który jest sprzętem przede wszystkim dedykowanym profesjonalistom i najbardziej wymagającym użytkownikom. Czy tak rzeczywiście jest? Sprawdzamy to w dzisiejszym wpisie. 

Cena w porównaniu do laptopów innych producentów

Nie da się ukryć, że cena za to cacko nie należy do najniższych i wynosi 13 tys. złotych w podstawowej konfiguracji oraz prawie 30 tys. w najbardziej wypasionej wersji. Kiedy porównamy to z producentami, takimi, jak np. Lenovo, to łatwo zauważyć, że tamte w mocniejszych konfiguracjach nadal są o wiele tańsze, niż MacBook Pro 16.  Sprawdź ceny napraw w Serwis Apple MacBook Warszawa

Bazowa konfiguracja MacBook Pro 16

Mamy tutaj do dyspozycji 8-rdzeniowy procesor Intel Core i9 2,3 GHz 9. generacji z opcją Turbo Boost do 4,5 GHz lub 4.8 GHz, 16 GB pamięci RAM DDR4 2666 MHz oraz wyświetlacz Retina 16 cali z technologią True Tone. 

 

Oczywiście ostateczną konfigurację możesz dopasować podczas zakupu i np. zamiast dysku SSD 512 GB, możesz zdecydować się na dwa razy więcej pamięci, ale… cena oczywiście wzrasta. 

Czy to laptop idealny, który zastąpi komputer stacjonarny?

Ciężko jednoznacznie nazwać go przełomem, ale na pewno trzeba podkreślić, iż jest to jeden z najlepszych komputerów od Apple ostatnich lat. Co najważniejsze, widać tutaj spełnienie rzeczywistych potrzeb fanów marki, którzy o taki komputer prosili od dawna. 

 

Cena faktycznie nie należy do najniższych, ale zauważmy, że jakością wykonania oraz dbałością o detale, MacBook Pro 16 prewyższa niemal każdy komputer w swoim segmencie. 

 

Co do tego, czy MacBook Pro 16 zastąpi komputer stacjonarny, to należy wziąć pod uwagę odmienne preferencje każdego z nas. O ile dla jednej osoby te model będzie idealny, tak inna będzie potrzebować np. zewnętrznego monitora, którego podłączenie też jest oczywiście możliwe. Zobacz ceny Wymiana matrycy MacBook.

 

Wniosek?

Jeśli szukasz godnego następcy MacBooka Pro 15, to zdecydowanie 16 okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. 

 

Podziel się