Przewalutowania tańsze niż Revolut? Dzięki karcie, za którą nic nie płacę? Nie sądziłem, że to możliwe, więc sprawdziłem to na własnej skórze podczas ostatniego pobytu w Bangkoku (więcej o tym eksperymencie piszę poniżej).

W dodatku teraz karta Twisto Free dostępna jest w promocji, w której dostajesz 50 zł!

Cała rejestracja sprowadza się do wypełnienia prostego formularza i zajmuje mniej niż 5 minut… 50 zł w 5 minut, to tak jakbyś zarabiał 600 zł na godzinę!

Edit 05.02.2020: Dziś rano wysłałem link do Twisto mojej siostrze, a po południu dostałem od niej wiadomość „Hej! Mam już 50zł na swoim koncie!”. Ola (tak na imię ma moja siostra) do wiadomości dołączyła też zrzut ekranu:

Ty też możesz zgarnąć szybkie 50 zł. Wystarczy, że wypełnisz formularz na tej specjalnej stronie promocyjnej, a po otrzymaniu karty wykonasz jedną dowolną płatność i zgarniasz 50 punktów o równowartości dowolnych zakupów na 50 zł.

Poniżej opisuję jak wykorzystać te 50 punktów i omawiam szczegóły tej super-łatwej i super-szybkiej promocji.

Tylko… Musisz się spieszyć bo według regulaminu, po założeniu 5000 kart objętych promocją Twisto, powyższy link przestanie działać. Jeśli działa – super! Zdążyłeś!

Czym jest firma Twisto i dlaczego ma przewalutowania tańsze niż Revolut?

Zanim przejdę do szczegółów promocji zacznijmy recenzję od przedstawienia firmy Twisto. Twisto to startup w branży finansowej tzw. fin-tech (tak samo jak Revolut, który od dawna jest popularny w Polsce i z którym Twisto rywalizuje).

Twisto powstało 4 lata temu w Czechach, a teraz z przytupem wchodzi do Polski oferując 50 zł każdemu nowemu użytkownikowi, który założy darmową kartę Twisto Free (o samej karcie napiszę za chwilę) i wykona nią pierwszą dowolną płatność. Dynamiczne wejście firmy Twisto do Polski jest możliwe między innymi dzięki ING Bank Śląski, który zainwestował w ich polski oddział.

Istotną wiadomością dla niektórych osób może być również informacja, że Twisto Polska podlega w całości pod polskie prawo, a w imieniu użytkowników występuje polski Rzecznik Finansowy.

Jak każda nowa na rynku firma, tak i Twisto chce zdobyć przewagę. W tym wypadku pomaga jej w tym umowa z Mastercard, która zakłada że wszystkie transakcje przy użyciu karty Twisto Free są przewalutowane na złotówki po kursie Mastercard – czyli w zasadzie niemal identycznym jak ten z Revoluta… z jednym wyjątkiem:

Revolut pobiera dodatkowe prowizje od płatności w ukraińskiej hrywnie, tajlandzkich batach oraz od przewalutowań w weekendy – Mastercard NIE!

Mój eksperyment z przewalutowaniami:

Nie do końca chciało mi się wierzyć, że karta Twisto może być tańsza niż Revolut, więc postanowiłem przekonać się na własnej skórze. Będąc ostatnio w Bangkoku zapłaciłem za kolację kartą Twisto 342 baty tajlandzkie, co Twisto przewalutowało na kwotę 43,36 zł. Screen poniżej:

Otworzyłem więc od razu aplikację Revolut i sprawdziłem ile musiałbym zapłacić złotówek, aby w tym samym czasie przewalutować je na 342 baty tajlandzkie. Revolut powiedział, że 43,94 zł:

To prawie 60gr oszczędności na jednej tylko płatności, których w ciągu dnia wykonujemy na wakacjach kilkanaście. I to na stosunkowo niewielkiej kwocie. A pomyśl tylko, jaka różnica wyszłaby podczas płacenia za hotel, albo bilet lotniczy, które często są najwyższym kosztem całego wyjazdu.

Powyższy eksperyment to dla mnie twarde potwierdzenie, że warto zabierać w podróż kartę Twisto. Chociażby jako kartę zapasową do używania w weekendy – a w przypadku wyjazdu na Ukrainę albo do Tajlandii, nawet jako kartę główną.

Czy karta Twisto Free jest rzeczywiście BEZPŁATNA?

Jak sama nazwa wskazuje karta Twisto Free jest darmowa. Założenie kosztuje 0 zł, opłata za korzystanie wynosi 0 zł, zmiana pinu kosztuje 0 zł, zastrzeżenie karty… też 0 zł. Krótko mówiąc – prawdziwie za darmo, bez żadnych haczyków.

Poniżej możesz zobaczyć screen z tabeli opłat i prowizji Twisto Free:

Moje 2-miesięczne korzystanie z karty Twisto również potwierdza to co zapisano w tabeli opłat i prowizji. Nie zapłaciłem do tej pory ani złotówki za Twisto Free.

Zanim jednak zaczniesz korzystać z Twisto Free musisz wiedzieć o jednej rzeczy – na karcie Twisto Free nie będziesz trzymać swoich własnych pieniędzy. Twisto udostępni Ci tam limit płatności, z którego możesz korzystać, a na początku kolejnego miesiąca wystawi wyciąg z podsumowaniem płatności. Będzie na nim numer konta, na który w ciągu 14 dni należy przelać wykorzystaną kwotę.

Jeśli czujesz, że karta Twisto i bonus 50 zł na start to coś dla Ciebie, to kliknij w link:

Załóż kartę Twisto i odbierz 50 zł za pierwszą płatność >>
to zajmie mniej niż 5 minut…

Jak widzisz, korzystanie z Twisto Free i przyznanego limitu jest w pełni darmowe. Dla formalności muszę jednak wspomnieć że opłaty mogą wystąpić, jeśli przekroczysz termin spłaty. Pojawia się wtedy opcja przeniesienia 90% spłaty o kolejny miesiąc, co kosztuje 4,5% kwoty. Jeśli po kolejnym miesiącu nadal nie zwrócisz wydanej kwoty to zgodnie z polskim prawem zostaną Ci doliczane karne odsetki w wysokości 14% rocznie.

No ale zakładam, że nikt z czytających nie przegapi maila z wyciągiem i nie będzie zwlekał ze zwróceniem wykorzystanej kwoty – a wtedy wszystko jest bezpłatne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się co dokładnie zrobić i odebrać 50 zł w tej promocji

4 proste kroki, aby zgarnąć 50 zł od Twisto

Kiedy już wiesz, jak działa karta Twisto Free, czas na prostą instrukcję krok po kroku i odbiór Twoich 50 zł. Za chwilę zobaczysz, że to jest proste jak kaszka z mleczkiem 🙂

Krok 1 – Zarejestruj swoje konto Twisto korzystając z tego specjalnego linka

To ważne, abyś użył linka promocyjnego, bo tylko tak premia 50 zł będzie aktywna. Jeśli zarejestrujesz się np. bezpośrednio z aplikacji mobilnej to z bonusu nici.

Po prostu kliknij w link na naszej stronie i podaj e-mail oraz ustaw hasło:

Załóż kartę Twisto i odbierz 50 zł za pierwszą płatność >>
to zajmie mniej niż 5 minut…

Krok 2 – Wypełniając formularz podaj swoje dane osobowe i wybierz limit z jakiego chcesz korzystać (od 300 zł do 10 000zł)

W kolejnym kroku formularza rejestracyjnego zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych oraz wybranie limitu, z jakiego chciałbyś korzystać. Następnie pojawi się ankieta która pomoże Twisto przyznać Ci odpowiedni limit na karcie (nie trzeba przesyłać żadnych zaświadczeń potwierdzających dochody).

Aby wszystko poszło szybko i sprawnie, pamiętaj podać swoje prawdziwe dane – będą weryfikowane przelewem na 1zł.

Uwaga! Podając numer dowodu osobistego wpisz SERIĘ i NUMER (pole formularza jest słabo opisane):

Krok 3 – Potwierdź numer telefonu kodem sms i dane osobowe przelewem na 1zł (zostanie do Ciebie zwrócony po weryfikacji)

Na kolejnym etapie Twisto wyśle do Ciebie sms z kodem potwierdzającym poprawność numeru telefonu. Później poprosi o wykonanie przelewu na kwotę 1 zł w celu weryfikacji danych osobowych.

Przelew potwierdzający wykonaj ze swojego własnego konta, nie korzystaj z konta męża albo koleżanki, bo dane osobowe nie będą się zgadzać i Twisto tego nie zatwierdzi.

Do przelewu dostępne są szybkie płatności Blue Media, więc zajmuje to dosłownie chwilę (ja wybrałem mTransfer bo mam główne konto w mBanku). Kwota 1 zł zostanie zwrócona do Ciebie na konto po zakończeniu weryfikacji.

Krok 4 – Wykonaj pierwszą płatność

W ciągu 5-15 dni od przyjęcia Twojego zgłoszenia, otrzymasz pocztą list, w którym będzie Twoja karta Twisto Free. Aktywuj ją i ruszaj na zakupy.

Jeśli nie chcesz cierpliwie czekać, aż fizyczna karta przyjdzie pocztą możesz przy użyciu Twisto wykonać płatność przez internet np. za doładowanie telefonu – dane karty znajdziesz w swoim panelu Twisto.

Po wykonaniu pierwszej płatności otrzymasz obiecany bonus!

Załóż kartę Twisto i odbierz 50 zł za pierwszą płatność >>
to zajmie mniej niż 5 minut…


Uwaga! Nie wiadomo, jak długo Twisto będzie udostępniać tę promocję z bonusem 50 zł za pierwszą płatność… Nie zwlekaj, aby nie przegapić tej okazji. Jeśli po kliknięciu powyższy link i podaniu e-maila oraz hasła widzisz informację o przyznaniu 50 punktów to znaczy, że zdążyłeś!


I to tyle! Spodziewaj się swoich 50 zł!

Nic więcej nie musisz robić. Teraz wszystkie działania są po stronie Twisto. Najpóźniej w ciągu 24-48h po pierwszej płatności (zazwyczaj niemal od razu), otrzymasz obiecane 50 punktów o wartości 50 zł.

Aby wykorzystać otrzymane punkty, zrób zakupy nową kartą Twisto Free na kwotę 50 zł. W kolejnym miesiącu użyjesz punktów, aby spłacić wykorzystany limit i te zakupy będą dla Ciebie darmowe.

Załóż kartę Twisto i odbierz 50 zł za pierwszą płatność >>
to zajmie mniej niż 5 minut…

Jeśli wydasz kartą więcej niż 50 zł to punkty pokryją równowartość 50 zł, a nadwyżkę spłacisz zwykłym przelewem lub blikiem (bardzo wygodna opcja).

Oczywiście, po wykorzystaniu darmowych 50 zł możesz swobodnie zrezygnować z Twisto. Nie ma żadnych zobowiązań. Jednak po co jeśli karta jest darmowa i daje super korzyści przy przewalutowaniach?

Przyda się, żeby zabrać ją w podróż albo używać podczas zakupów na AliExpress i nie narażać się na opłaty narzucane przez Twój bank.

Załóż kartę Twisto i odbierz 50 zł za pierwszą płatność >>
to zajmie mniej niż 5 minut…

Trzeba się spieszyć bo promocja może się skończyć w każdej chwili!

Dokumenty dotyczące promocji:

Podziel się