Założyłeś nową firmę lub rozkręcasz swój biznes i chcesz, żeby Twoja firma zaistniała w sieci? Zastanawiasz się czy reklama w Internecie jest dla Ciebie? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz sie, w które kanały i narzędzia warto zainwestować. Przedstawimy w nim 5 najważniejszych form reklamy internetowej i omówimy ich cechy oraz zalety!

  1. GOOGLE ADWORDS

Reklama w wyszukiwarce internetowej Google to jedno z najczęściej wybieranych narzędzi, które zapewni większą liczbę odwiedzin na Twojej stronie www lub w sklepie internetowym. Zależnie od oczekiwanych rezultatów, typu kampanii i strategii działania możemy wyróżnić kilka rodzajów rozliczeń za reklamę AdWords. Dwa najpopularniejsze to:

  • PPC – ang. pay per click – w tym przypadku płacimy jedynie za kliknięcie w reklamę, a więc za przejście do docelowej strony internetowej czy sklepu on-line. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapłacisz tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś  zainteresuje się Twoją ofertą przedstawioną w reklamie i postanowi w nią kliknąć. Taki model rozliczeniowy sprawdza się przede wszystkim w przypadku kampanii sprzedażowych.
  • CMP – ang. cost per mile – przy takim modelu rozliczeniowym płacimy za każdy tysiąc wyświetleń przygotowanego materiału reklamowego. Taki system warto wykorzystać przy kampaniach wizerunkowych, na przykład przy wprowadzaniu na rynek nowego produktu, usługi czy całej marki.

Dobrze skonfigurowana kampania reklamowa w Google AdWords powinna być oparta na właściwych słowach kluczowych, powinna być wyświetlana odpowiedniej grupie docelowej i zawierać użyteczne rozszerzenia. Zapewni Ci to pozycję w wyszukiwarce ponad wynikami organicznymi i zwiększy liczbę odwiedzających na Twojej stronie internetowej.

  1. SOCIAL MEDIA

Nie da sie ukryć, że media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Z Facebooka czy Instagramu korzystają miliony Polaków. Warto, aby w tym kanale komunikacji była obecna również Twoja firma. Regularne i profesjonalne prowadzenie fanpage’a pomoże Ci dotrzeć do potencjalnych klientów, nawiązać z nimi relację, utrzymać kontakt, a także poinformować o promocjach czy nowościach związanych z Twoją marką. W pewnym sensie obsługa klienta również przenosi się do social mediów, gdzie wysyłanie wiadomości i czatowanie jest wygodniejsze i szybsze.

Reklama na Facebooku i w innych portalach społeczniościowych pomoże także w zwiększeniu ruchu na stronie internetowej lub sprzedaży w e-sklepie. Targetowanie reklam jest bardzo precyzyjne, a co za tym idzie skuteczne. Grupę docelową można określać między innymi ze względu na płeć, wiek, miejsce zamieszkania, a także zainteresowania, poziom wykształcenia czy miejsce pracy. Dotarcie do Twoich potencjalnych klientów nie stanowi żadnego problemu!

Dzięki remarketingowi możemy również bez problemu dotrzeć do osób, które odwiedziły już Twoja stronę internetową czy sklep on-line. Według badań takie działania mogą zwiększyć sprzedaż nawet 2- lub 3-krotnie!

  1. RESPONSYWNA, AKTUALNA I DOBRZE ZBUDOWANA STRONA WWW

W dzisiejszych czasach strony internetowe muszą być zbudowane w taki sposób, aby były przyjazne dla użytkowników, funkcjonalne, intuicyjne i zachęcały do skorzystania z oferty Twojej firmy. Ważny jest nie tylko jej wygląd, ale przede wszystkim zawartość – teksty i inny content, który będzie wartościowy dla Twoich klientów. Nie można zapominać,, że coraz więcej osób przegląda strony internetowe na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych, dlatego muszą być one responsywne! Dzięki responsywności swojej strony będziesz miał gwarancję, że na wszystkich urządzeniach wyświetli się ona poprawnie i że zachowa w pełni swoją funkcjonalność.

  1. OPTYMALIZACJA TREŚCI – SEO

Na samym początku swojej przygody z marketingiem internetowym warto stworzyć dla Twojej działalności listę słów kluczowych, które będą się później przewijać we wszystkich odsłonach promocji w Internecie. Przydadzą się one zarówno do stworzenia kampanii reklamowych w Google AdWords, jak i unikatowych tekstach na stronie internetowej czy nowych wpisach na blogu firmowym. Bardzo ważne jest również, aby zagnieździć słowa kluczowe w odpowiednich miejscach na stronie www, np. nagłówkach, adresach url czy opisach zdjęć.

 

  1. E-MAIL MARKETING

Jeśli dysponujesz sporą bazą adresów e-mail, np. do swoich dotychczasowych klientów, warto zainwestować w e-mail marketing, czyli masową wysyłkę wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej. Warto na swojej stronie internetowej umieścić możliwość zapisania się do newslettera. Możesz zachęcić do tego Internautów na przykład przyznając im za to jakiś rabat. Regularne (ale nie nachalne!) wysyłanie e-maili do swoich odbiorców umacnia więź z marką. Jest to również bardzo skuteczna  forma informowania o nowościach i akcjach promocyjnych.

Jeśli interesuje Cię reklama w Internecie, warto zlecić działania agencji marketingowej, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Zleceniu kompleksowej obsługi działań marketingowych jednej firmie pozwoli stworzyć spójną strategię obecności Twojej marki w sieci i ułatwi nadzór nad jej wdrożeniem.

Podziel się