Chyba każdy zna ten rodzaj reklamy bardzo dobrze – pokaźnych rozmiarów baner umieszczony gdzieś w przestrzeni miejskiej, którego przekaz reklamowy jest naprawdę bardzo widoczny i bardzo czytelny. Banery Warszawa to popularna forma reklamy o naprawdę bardzo szerokim zasięgu. A jaka jest skuteczność takich banerów i co warto wiedzieć na temat takich kampanii?

Ważne jest miejsce, w którym taki baner ma się pojawić

Przede wszystkim powinno to być takie miejsce, które jest intensywnie uczęszczane przez przechodniów, osoby jadące do pracy, spacerujące lub też robiące zakupy. Oczywiście, im większe natężenie ruchu tym lepiej, ale ważne jest też właściwe targetowanie takiej reklamy – najlepiej, aby taki baner – https://supraprint24.pl/variant/banery-reklamowe-2-krawedz-wzmocniona-i-zaoczkowana-co-okolo-50-cm-baner-laminowany-510g-standard-cmyk-kolorowy-jednostronnie dotarł do jak największej ilości osób z naszej grupy docelowej, czyli do tych osób, na których zależy nam najbardziej.

Dlatego też reklamując różnego rodzaju ubrania młodzieżowe czy też gadżety elektroniczne można zainwestować w baner, który znajdzie się w okolicy jakiejś szkoły czy innego ośrodka edukacyjnego, koło którego każdego dnia przechodzi wiele osób młodych.

Co umieścić na banerze?

Tego typu reklama zewnętrzna przede wszystkim ma zwracać na siebie uwagę. To ważne, aby po prostu rzucała się w oczy, bo dzięki temu będzie miała szansę dotrzeć do sporej ilości osób. Równie ważne jest, aby na banerze obok samego tekstu znalazła się też jakaś grafika lub też zdjęcie.

Zazwyczaj bowiem jest tak, że to obrazy przemawiają do nas w pierwszej kolejności, potem zaś zwracamy uwagę na słowa. Przekaz powinien prosty i jednoznaczny, może być zaskakujący, interesujący, a najlepiej, aby zapadał w pamięć. Jeśli chodzi o różne rodzaje reklamy zewnętrznej, czasem w przestrzeni miejskiej mamy do czynienia z tak wieloma banerami, plakatami, billboardami, że w pewnym momencie już ich nie zauważamy – zaczynają one stanowić część tła przestrzeni miejskiej, który przestaje być interesujący.

Dlatego tak ważne jest, aby projekt takiego banera rzucał się w oczy i zaskakiwał – dzięki temu jego skuteczność będzie większa.

Podziel się