Wiele osób doświadcza w życiu sytuacji, w których niezbędna wydaje się pomoc prawnika. Często jednak warto, zasięgnąć najpierw porady prawnej w biurze radcy. Kiedy i dlaczego dobrze jest zgłosić się do takiej kancelarii?

Mieszkańcy naszego kraju niewątpliwie stają się coraz bardziej świadomi w kwestiach prawnych. Wiemy, że jeśli coś nie jest z nim zgodne, możemy dobiegać swych racji i przekonań. Prawo to niezwykle obszerna dziedzina nauki. Nie bez powodu studia na tym kierunku trwają tyle lat. Przeciętny człowiek nie posiada specjalistycznej wiedzy w jego zakresie.

Dlatego też w trudnych sytuacjach, warto sięgnąć po specjalistyczną opinię radcy prawnego. Może on rozwiać wiele naszych wątpliwości, dzięki czemu zyskamy potrzebną nam wiedzę. Czym właściwie zajmuje się radca prawny i dlaczego warto korzystać z jego usług?

Radca prawny może być także pełnomocnikiem

Często wydaje się nam, że zawód radcy prawnego i adwokata jest tym samym. Oczywiście tak nie jest, chociaż warto zauważyć, że ich kompetencje są w wielu zakresach bardzo podobne. Sama nazwa ”radca” mówi nam już wiele. Wybieramy się do niego zwykle właśnie po porady prawne, jednak dobrze jest mieć świadomość, że osoba, która zdobyła aplikację radcowską, może być także przedstawicielem w sądzie.

Jeśli więc zależy nam na tym, aby zarówno zyskać wiedzę na temat naszego położenia w danej sytuacji z prawnego punktu widzenia, jak i zatrudnić obrońcę, to radca prawny jest dobrym wyborem. Przedstawicielami nie mogą być jedynie osoby zatrudnione na etat.

Porady dla korporacji

Niemal każda duża firma potrzebuje regularnych porad prawniczych. W związku z tym, że prawnicy nie mogą pracować ”na umowę”, to doskonałym rozwiązaniem dla korporacji, jest zatrudnienie właśnie radcy prawnego. Ustawa nie wprowadza mu bowiem takiego ograniczenia.

Z tego też powodu, na aplikację radcowską decydują się często osoby, które nie mają w planach prowadzenia kancelarii, lecz właśnie pracę dla dużych przedsiębiorstw.

Czy warto korzystać z usług radcy prawnego

Radcy są specjalistami w różnych dziedzinach prawa, więc jak najbardziej warto korzystać z ich usług. Zarówno w przypadku, kiedy chcemy jedynie zasięgnąć opinii, porady, jak i wtedy, gdy zależy nam na dłuższej współpracy.

Dobrze pamiętać, że usługi prawne mogą pomóc nam rozwiązać wiele wątpliwości, dlatego też w przypadkach, kiedy potrzebujemy fachowej pomocy, lepiej zgłosić się do specjalisty, niż polegać na wiedzy zasięgniętej w internecie.

 

 

 

Podziel się