Nie każdy rodzi się optymistą i nie każdy dostaje od bliskich solidną lekcję pozytywnego odbierania świata. Na szczęście jednak można się tego nauczyć samodzielnie i przy pomocy innych ludzi. Jeśli chcesz tego dokonać, postaw sobie konkretne cele i sukcesywnie dąż do ich realizacji.

Ucz się od innych i czerp cenną wiedzę

Czasami wystarczy spojrzeć na kogoś, doceniając jego ubiór i zachowanie, aby się pozytywnie zainspirować. Warto też poszerzać swoją wiedzę, czytają czasopisma, książki czy oglądając ciekawe programy. Możesz również korzystać z książek: “Pozytywne myślenie. 21 ćwiczeń.“, które pełne są ważnych (popartych doświadczeniem)  informacji dotyczących pozytywnego myślenia. Taka lektura jest niezwykle istotna, bo zawsze stanowi fundament, który obudowuje się już za pomocą swoich doświadczeń, emocji i relacji.

Brakuje ci optymizmu? To nic! Możesz się go nauczyć!

Zanim zaczniesz zmieniać siebie, sprawdź, jak postrzegasz rzeczywistość. Na początku możesz wykonać test: https://www.martabartosik.com/rozwoj/pozytywne-myslenie-mit-czy-fakt-zrob-test-czy-myslisz-pozytywnie/, który pomoże ci odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań, które ukierunkują cię na dalszą drogę.

Zapytaj też bliskich, jak cię postrzegają, wypisz na kartce swoje złe i dobre cechy, uwzględniając też relacje z różnymi ludźmi. Następnym etapem zmian jest codzienna, czasami żmudna praca nad sobą. Nie przejmuj się, że jesteś pesymistą, w dodatku nieśmiałym i niedoceniającym siebie. Jeśli chcesz się nauczyć żyć inaczej, dzięki systematycznej pracy nad emocjami i relacjami jest to jak najbardziej możliwe.

Optymista – kto to taki?

Pierwsze symptomy zmian w swoim zachowaniu i nastawieniu do świata powinny utwierdzać cię przekonaniu, że jesteś na dobrej drodze. Później będziesz mieć większą pewność, że teoria stała się namacalna. Przede wszystkim zaczniesz budować szczere i trwałe relacje  z innymi, dasz sobie zielone światło na ewentualne porażki. Nie będziesz przejmować się niepowodzeniami, ale wyciągniesz z nich zawsze pozytywne wnioski.

Ćwiczenia nad sobą (możesz skorzystać z ww. e-booka) pomogą ci dostrzegać w ludziach więcej dobra. Nie będziesz oczekiwać, że ktoś ma potwierdzać twoją wartość. Poczujesz spełnienie życiu zawodowym i prywatnym, a każdy dzień stanie się dla ciebie szansą na przeżycie wyjątkowych chwil.

Zrozumiesz też siebie, emocje, które tobą rządzą i motywacje. Staniesz się spokojniejszym człowiekiem, rozważnie podejmującym codzienne decyzje. Inni, patrząc na ciebie, będą chcieli cię naśladować i przede wszystkim dostrzegą twoje potrzeby. Stanie się to możliwe dzięki asertywności, którą w sobie wypracujesz i łagodnemu usposobieniu.

Jeśli chcesz żyć pełnią życia i zauważyć w końcu więcej piękna, dobra i spokoju na świecie, podejmij pracę nad sobą już dziś. Możesz skorzystać z różnych ćwiczeń, które pomogą ci spojrzeć na siebie i świat innymi oczyma. Czasami wystarczy jedna książka, dzięki której całkowicie zmieni się twoje postrzeganie rzeczywistości. Optymistyczne nastawienie stanie się integralną częścią twojej osobowości.

eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się