Obsługa prawna firm to współpraca firm z kancelariami prawnymi, co wynika bezpośrednio z faktu, że przedsiębiorcy na każdym kroku mają styczność z prawem. Rosnąca świadomość w tym zakresie powoduje, że wiele decyzji biznesowych chcą konsultować ze specjalistami – dlatego decydują się na współpracę w ramach długoterminowej obsługi prawnej. Oto, co warto wiedzieć na ten temat i jak wybrać dobrą kancelarię do współpracy.

Co warto wiedzieć na temat obsługi prawnej w firmie?

Obecnie w Polsce coraz większe zastosowanie ma wzorzec zachodnioeuropejski, gdzie większość decyzji biznesowych w firmie jest konsultowana z prawnikiem. Nie można jednak jednoznacznie wskazać kiedy pomoc specjalisty jest konieczna, bo wiele zależy od specyfiki sytuacji, działania firmy itp. Większość przedsiębiorców jest jednak świadoma jak znaczący wpływ na istnienie i rozwój na rynku ma kondycja biznesu oraz zawierane na co dzień umowy. W Polsce obserwuje się wzrost świadomości w tym zakresie, a coraz więcej firm na stałe powierza swoje interesy kancelariom. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Obsługa prawna przedsiębiorców – Kancelaria-Kfk.pl

Z pewnością wówczas gdy jako przedsiębiorcy nie czujemy się pewni w zakresie znajomości prawa, z którym mamy styczność na co dzień np. podczas zawierania umów lub podejmowania decyzji, które mają znaczący wpływ na prosperowanie firmy. Wówczas warto zdać się na konsultacje prawne lub stałą współpracę z dobrą kancelarią, która wskaże najkorzystniejsze rozwiązanie.

W zakres usług kancelarii prawnych, które obsługują firmy z różnych sektorów wchodzą:

  • porady prawne na temat bieżącej działalności przedsiębiorstwa;
  • informowanie o zmianach w przepisach – zwłaszcza tych, które mają znaczący wpływ na działanie firmy i jej rozwój;
  • opiniowanie umów;
  • przygotowywanie umów, regulaminów i innych dokumentów niezbędnych dla prosperującego przedsiębiorstwa;
  • dbanie o bieżące sprawy pracownicze;
  • windykacja wierzytelności;
  • tworzenie różnego rodzaju pism, np. do instytucji publicznych;
  • reprezentowanie firmy podczas spotkań, rozmów z klientami oraz w kontaktach z dłużnikami, organami administracji, sądami itp.;
  • wystawianie opinii prawnych.

Oprócz wskazanych wyżej działań kancelarii, które obejmują obsługę prawną firm na co dzień, wielu prawników dba też o aspekty związane z samą rejestracją i zakładaniem spółki, a także jej likwidacją lub przekształceniem. Wspiera również klienta podczas rejestrowania zmian w KRS i w sytuacji kiedy konieczne jest wprowadzanie nowych danych w zakresie umów i statutów spółek.

Kancelaria Adwokacka Florczak Keller SP.J od lat działa na rynku i kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców z całej Polski. Zapewniamy kompleksową pomoc prawną dla firm, w spółek kapitałowych i innych form działalności gospodarczej i realizujemy profesjonalne usługi prawne. Nasi pracownicy to prawnicy z doświadczeniem w dziedzinie prawa pracy, a także radcy prawni zajmujący się na co dzień zagadnieniami z zakresu prawa pracy, umów, nieuczciwej konkurencji itp.

eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się