Pendrive to z pozoru bardzo niewinnie wyglądające urządzenie. Mimo wszystko jednak trudno często wyobrazić sobie bez niego pracę. Dzięki niemu możesz szybko przenieść dane między urządzeniami, zabrać ze sobą w podróż wszystkie niezbędne dokumenty, zrobić backup najważniejszych materiałów. 

Czym kierować się przy wyborze pendrive’a?

W poszukiwaniu modeli idealnego

Czym kierować się przy wyborze pendrive’a?

Pendrive to bardzo niepozorne urządzenie. Coraz częściej występuje ono w fantazyjnych kształtach, różnorodnych modelach, kolorach. Producenci robią wszystko, aby każdy z użytkowników mógł kupić urządzenie, które idealnie pasuje do jego stylu. Zanim jednak zainteresujesz się estetyczną stroną pendrive’a, spójrz na jego podstawowe parametry. Aby urządzenie to spełniało twoje oczekiwania, powinno mieć nie tylko odpowiednią pojemność, lecz także:

  • maksymalną prędkość zapisu i odczytu,
  • interfejs USB lub wersję micro,
  • możliwość szyfrowania i blokady zapisu danych,
  • wysoką odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne,

W poszukiwaniu modeli idealnego

Pendrive to podręczna pamięć masowa, dlatego najczęściej możesz spotkać urządzenia o pojemność kilku lub kilkunastu GB, natomiast jeśli potrzebujesz, bez problemu znajdziesz także urządzenie o pojemności 65 GB lub więcej. Niektóre pendrive’y potrafią z powodzeniem zastąpić dysk zewnętrzny.

Interfejs w takim przypadku jest nie mniej ważny. Dzisiaj coraz częściej jest to USB 3.0. Pamiętaj, że pendrive musi być kompatybilny z innymi twoimi urządzeniami. Niektórzy użytkownicy będą więc potrzebować modeli USB typu C, micro-USB lub USB ze złączem Lighting.

Wybierając konkretny model, warto także zwrócić uwagę na prędkość odczytu i zapisu, ponieważ warunkować będzie ona tempo twojej pracy z poszczególnymi blikami. Najnowsze pendrive’y oferują nawet do 400 MB/s, częściej jednak można spotkać te o prędkości do 150 MB/s.

Jeśli przenosisz ważne dane firmowe, pamiętaj, że spada na ciebie obowiązek odpowiedniej ich ochrony. Jeśli chcesz zapobiec ich utracie lub wyciekowi, zwróć uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, które oferują niektóry producenci pendrive’ów. Przede wszystkim chodzi o możliwość szyfrowania danych. Możesz także wybrać model z funkcją blokady zapisu za pomocą ustawionego wcześniej hasła.

Nie mniejsze znaczenie przy wyborze pendrive’a powinna mieć jakość jego wykonania. Pamiętaj, że także o niej będzie zależeć bezpieczeństwo danych znajdujących się na nośniku. Warto więc kupić model odporny na wstrząsy, wykonany z aluminium lub tworzywa sztucznego zabezpieczonego odpowiednią warstwą gumy.

 

eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się