Jak dobrać oświetlenie do ogrodu, na co zwracać uwagę jeśli marzysz o stylowym ogrodzie, w którym odpoczniesz i wyciszysz się? Być może posiadasz taras czy patio gdzie spędzasz sporo czasu? Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie wykorzystywane jest oświetlenie zewnętrzne jest ogród. Prawidłowo dobrane lampy z pewnością odmienią otoczenie domu i wygląd ogrodu.

Jak rozplanować oświetlenie ogrodowe

Przy wyborze właściwej ilości, wielkości i rodzaju oświetlenia do ogrodu, na początku należy określić jak duży teren będzie oświetlony. Interesuje nas także lokalizacja lamp, dobór konkretnych modeli, wybór napięcia i przebieg kabli. Najlepiej też jeśli oświetlenie stworzy spójną całość – takie rozwiązanie jest praktyczne, jak i bardzo estetyczne.

W naszej ofercie lamp ogrodowych znajdują się komplety lamp różnej wysokości, kinkiety ogrodowe i lampy stojące i wiszące.

Miejsca

W projekcie, należy wybrać elementy i obszary które chcemy podświetlić i jakie fragmenty ogrodu są najważniejsze oraz które elementy chcemy podkreślić wyłącznie z uwagi na ich dekoracyjność, które muszą być oświetlone ze względu na bezpieczeństwo.

Czy będą to wyłącznie ciągi komunikacyjne- podjazdu, ścieżki ogrodowe, podświetlenie trawnika, alejki, chodnik prowadzący do drzwi wejściowych, elementy małej architektury. Nie można zapomnieć o roślinności- oświetlenie większych roślin i krzewów, klombów, skalniaków czy też oczek wodnych.

Do oświetlenia głównych elementów dojazdowych do posesji wybierzmy oświetlenie o wysokiej skuteczności oraz chłodnej barwie. W tym wypadku największe pole manewru dają lampy ogrodowe LED, z uwagi na wysoką skuteczność źródła.

Prawidłowo oświetlona fasada, podjazd, brama wjazdowa czy drzwi do domu znacznie wpłynął na poziom bezpieczeństwa podczas parkowania czy identyfikacji osób stojących pod domem. Lampy można umieścić wzdłuż alejek lub też wkomponować w roślinność. Możemy też zastosować mieszane oświetlenie.

Do oświetlenia ciągów komunikacyjnych najczęściej stosowane są oprawy stojące- słupki i latarnie. Aby uzyskać klimatyczne i nastrojowe oświetlenie, można zastosować latarenki, lub światło punktowe, które subtelnie dopełni całości i nada romantyczny klimat. Kinkiety ogrodowe natomiast pozwolą na oświetlenie elewacji i ścieżek wokół domu. Wybierając odpowiednie lampy zastanów się czy zależy Ci na świetle punktowym czy też na ogólnym oświetleniu. Możliwości jest mnóstwo.

Producent lamp ogrodowych

Nasza oferta wyróżnia się ciekawym designem i wysoką jakością produktów. Ważna jest odporność tworzywa na zmiany temperatury oraz wysoki kod IP które to są dowodem na to, że lampy możemy zastosować na zewnątrz. Nasze lampy są nie tylko estetyczne, ale też trwałe, energooszczędne i funkcjonalne. Gwarantują nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają perfekcyjne oświetlenie ogrodu. W ofercie posiadamy lampy stojące, słupki, listwy led i dekoracyjne lampy na taras.

Zapraszamy do naszego sklepu megalampy.com

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się