Światło bardzo mocno wpływa na chęci do pracy! Odpowiednio dobrana barwa, wpływa motywująco i zachęca do działania!

Kiedy zabieramy się za urządzanie biura dla naszych pracowników lub dla nas samych, zazwyczaj bardzo przejmujemy się kolorem ścian, rodzajem mebli czy wykładzin podłogowych. Zdarza się przy tym, że zapominamy o niezwykle ważnym czynniku, jakim jest oświetlenie pomieszczenia.

Być może wcześniej o tym nie wiedziałeś, ale to właśnie od światła w dużej mierze zależy to, jak się czujemy i co mamy ochotę robić. Dlatego nie każda taśma LED czy wiszące lampy polecane przez sprzedawców będą naprawdę dobre. Espert ze sklepu z oświetleniem LED kingLED.pl przygotował dla nas małą ściągąwkę.

Ciepłe barwy światła w pracy? Nie tędy droga

Eksperci ze sklepu kingLED.pl ostrzegają że ciepłe światło usypia. Światło o ciepłej barwie (2000-3000 K) jest przyjemne dla naszych oczu, nie razi nas, wprowadza wyjątkową atmosferę. W takim świetle przebywamy chociażby podczas zachodu słońca na plaży. W czym więc problem? Takie światło zdecydowanie nie sprawdzi się w pracy, ponieważ sygnalizuje nam, że czas na relaks i odpoczynek.

Ciężko więc będzie nam się skupić na wykonywaniu zadań służbowych, kiedy lampy lub taśmy LED dają ciepłe światło. Takie barwy oświetlenia z pewnością warto wykorzystać w sypialni, w biurze jednak ich nie zalecamy.

Im jaśniej, tym lepiej?

Skoro więc ciepłe, niezbyt jaskrawe barwy światła nie sprzyjają atmosferze pracy w biurze, może warto postawić na bardzo jasne, zimne barwy światła? Barwa 6000 K jest praktycznie biała, bardzo jasna. Sprzyja wytężonej pracy i zdecydowanie nie zaśniemy, mając w okolicy biurka oświetlenie, dające światło o takiej barwie. Jest ona jednak tak jaskrawa, że nie każdemu przypadnie do gustu.

Niektórzy będą się w niej źle czuli. Dlatego jeśli urządzamy biuro dla siebie, warto udać się do sklepu i zobaczyć, jak czujemy się w takim świetle. Jeżeli nie jest ono dla nas zbyt jaskrawe, warto je wybrać. Z kolei jeśli urządzamy pomieszczenie dla pracowników albo bardziej ogólnodostępny pokój w firmie, światło 6000 K może okazać się przesadą (przypomina ekspert ze sklepu kingLED.pl)

Znajdź złoty środek

Nie chcesz, aby w biurze panowała atmosfera relaksu i odpoczynku, a jednocześnie obawiasz się, że bardzo jasne światło będzie rozpraszało i dezorientowało pracowników? Znajdź złoty środek. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być barwa światła 4000 K. Takie oświetlenie będzie dosyć jasne i ożywcze, jednak nie będzie całkowicie białe i zbyt jaskrawe. Większość osób powinno dobrze czuć się w pomieszczeniu, w którym zamontowano oświetlenie dające taką barwę światła.

Szukasz odpowiednich produktów do oświetlenia firmy?
Polecamy profesjonalny sklep z oświetleniem LED

www.kingLED.pl

Pracują tam eksperci którzy doskonale znają się na potrzebach Klienta!

Podziel się