Gospodarka Słowacji rozwija się w niebywałym tempie. Ten mały kraj z otwartą polityką to dynamiczny rozwój przemysłu. A tam gdzie przemysł tam również transport międzynarodowy drogowy. Dlatego właśnie tak wiele firm transportowych nabywa stałe zlecenia na transport z Polski na Słowację i w drugą stronę. To doskonały rynek dla nowych i istniejących firm z branży TSL.

Słowacja to kraj, który jest ściśle powiązany z transportem drogowym dla Polaków, którzy mogą realizować dość bliski, aczkolwiek bardzo strategiczny kurs dla firm logistycznych, które chętnie wybierają ten kierunek pod względem transportu międzynarodowego.

Słowacja to kraj bardzo przystępny, który oferuje nam bardzo dobre drogi i zapewnia możliwość realizowania dość szybkich zleceń w transporcie międzynarodowym. Skutkiem tego, to właśnie Słowacja staje się dla wielu młodych kierowców punktem, w którym zdobywają swoje pierwsze doświadczenie w transporcie międzynarodowym.

Transport ciężarowy na Słowację

Słowacja to kraj ogromnych możliwości niedoceniany na arenie międzynarodowej

Polski transport drogowy międzynarodowy w dużym stopniu uwzględnia w swoim zakresie Słowację. Pomimo tego, że gospodarka Słowacji nie dorównuje takim potęgom jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja czy Włochy, nadal stanowi bardzo dynamiczny sektor, który w każdym roku rozwija się i zapewnia coraz to ciekawsze i atrakcyjniejsze zlecenia dla przedsiębiorców.

Skutkiem tego transport do Słowacji rośnie z roku na rok i coraz większa ilość Polskich firm jest zainteresowana podróżami do tego kraju. Sam transport do Słowacji przebiega bezproblemowo i bezpiecznie, skutkiem czego wielu kierowców chętnie wybiera właśnie tą trasę.

Na ogół wiele firm transportowych wybiera właśnie południowych sąsiadów jak Słowacja jako cele pierwszych zagranicznych przewozów. Minimum formalności. Dlatego wśród tych firm jest również firma
transportowa F.T.U.H MaxTrans z miasta Mielec. Jak wiemy większość firm transportowych to poza przewozami także transport i spedycja. A szczególnie stanowi to opłacalne rozwiązanie w relacji ze Słowacją. Jedyne restrykcje to oczywiście przepisy drogowe gdzie na Słowacji nie ma taryfy ulgowej i wiedzą to doskonale wszyscy zawodowi kierowcy.

W zimie natomiast należy zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie pojazdu ponieważ przekroczenie granicy Polski i Słowacji w większości przypadków odbywa się poprzez góry. Są tam strome zakręty oraz podejścia, gdzie w przypadku obfitych opadów i przymrozków należy zachować szczególną ostrożność prowadząc zestaw tymi drogami.

Transport drogowy towarów do/i ze Słowacji

Jako iż Słowacja rozwija się w wielu kierunkach, transport towarów z Polski na Słowację odbywa się na wielu płaszczyznach. Przykładem może być transport żywieniowy na paletach, który stanowi bardzo duży procent całego transportu realizowanego do tego kraju.

Rośnie także zapotrzebowanie na transport wszelkich marzeń i urządzeń, które związane są z budowlanką. Słowacja bowiem uprzemysławia się w dość dużym tempie. Stąd też fabryki sektora automotive w tym kraju. Otwarta polityka pozwala Słowacji na wyjątkowo korzystne oferty podatkowe dla inwestorów, którzy chcą właśnie w tym kraju uruchomić swoje produkcje.

Tam gdzie gospodarka i produkcja tam również transport

Podobne zainteresowanie jest względem samych materiałów budowlanych (w tym także drzwi i okien), które przewożone są z naszego kraju na Słowację. Na końcu łańcucha znajdują się także i części stalowe i elementy metalowe, bądź wyroby z tworzyw sztucznych. Jak widać Słowacja to kraj do którego realizowane są przeróżne transporty niezbędnych elementów.

Kilka słów na temat samej Słowacji

Warto dodać, że Słowacja jest krajem typowo górskim, skutkiem czego aż 61% jej powierzchni związana jest z licznym pasmem Karpat Zachodnich. Jeśli zaś chodzi o najbardziej lotne kierunki w transporcie międzynarodowym, warto wymienić takie miasta jak Bratysława,

Koszyce, Preszów i Żylina (jest to tylko część miast, do której realizowany jest transport z Polski). Biorąc jednak pod uwagę rozwój rynku Słowackiego, możemy spodziewać się z czasem realizowania kursów do kolejnych miast na terenie tego Państwa, które staną się mekką dla transportu międzynarodowego.

eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się