Poleasingowe samochody dostawcze to auta, które wcześniej były użytkowane w różnego rodzaju przedsiębiorstwach.

Czy warto kupować poleasingowe samochody dostawcze? Tego rodzaju pojazdy są chętnie wybierane przez przedsiębiorców, którzy z różnych powodów nie chcą brać auta w leasing i ze względu na ograniczony budżet nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego dostawczaka. Jaka jest historia tego rodzaju aut oraz gdzie można je nabyć? Podpowiadamy.

Historia aut po leasingu

Jeździły w dużych firmowych flotach, bądź korzystali z nich mikroprzedsiębiorcy. Jedno jest pewne – służyły do pracy, co znaczy, że były intensywnie użytkowane. W związku z tym charakteryzują się one zwykle dużym przebiegiem, a niekiedy również dużym stopniem wyeksploatowania. Nie jest to jednak regułą.

Warto pamiętać, że umowa leasingu zobowiązywała ich użytkowników do dokonywania regularnych przeglądów oraz napraw w autoryzowanych stacjach serwisowych. Oznacza to, że są to zwykle zadbane samochody. W razie wątpliwości co do ich stanu technicznego historię napraw można bardzo łatwo sprawdzić.

Poleasingowe samochody dostawcze – gdzie i jak kupować?

Dostawczaki po leasingu można zakupić za pośrednictwem działających w sieci serwisów aukcyjnych. Oferta takich portali jest bardzo bogata. Znajdziemy na niej wiele różnych modeli i typów aut. Wiele z nich to względnie nowe egzemplarze z dość niewielkim przebiegiem.

Stan poszczególnych egzemplarzy można łatwo sprawdzić w opisie aukcji. Znajdziemy w nim bogatą dokumentację zdjęciową oraz szczegółowy opis parametrów technicznych wraz z charakterystyką ewentualnych usterek.

Niekiedy ogłoszenia oferują również wgląd w profesjonalną ekspertyzę przygotowaną przez rzeczoznawcę. Na auta często udzielana jest też rękojmia – w razie stwierdzenia ukrytych usterek zakupione na aukcji auto możemy bez problemu zwrócić. Oferowane na aukcjach poleasingowe samochody dostawcze dostępne są dla każdego – mogą je nabyć zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się