W obecnych czasach przedsiębiorcy mają bardzo ułatwione zadanie. Dziś można bowiem kupić wszystko – nawet gotową spółkę. Kupno gotowej spółki odbywa się wtedy, kiedy chcemy zaoszczędzić czas, a także ograniczyć się do minimum formalności. Dokonanie zakupu wymaga jedynie załatwienia kwestii prawnych u notariusza. Jak się dokładnie odbywa zakup takiej gotowej spółki?

Gotowa spółka z.o.o. to gwarancja ograniczenia załatwienia dokumentów i innych formalności do minimum, co stanowi główny atut takiego przedsięwzięcia. Takie działanie idealnie sprawdzi się dla osób, które nie mają dużo czasu na rozkręcanie spółki, lub zwyczajnie nie mają wystarczającej wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Warto więc dowiedzieć się, co zrobić, by móc skorzystać ze sprzedaży gotowych spółek.

W przypadku kupowania gotowej spółki możemy ograniczyć formalności, ale również – i przede wszystkim – cenny czas. Nie musimy w tym przypadku poświęcać na otwarcie i rozkręcenie spółki kilku tygodni czy miesięcy, ponieważ zajmuje to z reguły tylko kilka dni, a nawet godzin.

Można więc działać od razu, bo cały proces kupna gotowej spółki może być załatwiony w ciągu jednego dnia – często wyłącznie drogą mailową. Tak dostarcza się odpowiedni wykaz danych i dokumentów, które niezbędne są do sfinalizowania transakcji. Jedyną czynnością, jaka wymagać będzie wyjścia i pofatygowania się, będzie pójście na spotkanie z notariuszem, który poświadczy podpisy.

Dostarczeniem dokumentów do Sądu Rejestrowego, Urzędu Statystycznego i Urzędu Skarbowego zajmuje się już firma, od której nabywamy gotową spółkę. Dowiedz się więcej o gotowych spółkach: http://readymade.com.pl.

Ważne jest również to, że firma, która zajmuje się sprzedażą spółek, nie musi znajdować się w miejscowości klienta. Nie ma bowiem obowiązku spotykania się z jej przedstawicielem. Wszystko można załatwić na odległość – drogą telefoniczną i mailową.

Klient, po otrzymaniu od firmy wykazu dokumentów, dostarcza je w formie skanów, zdjęć, kserokopii bądź faksów. Poświadczone przez notariusza dokumenty można również przesłać kurierem.

Podziel się