Najczęściej kanapę kupujemy do salonu, ale mebel tego rodzaju może stanąć także w biurze. Jaką kanapę warto wybrać do przestrzeni biurowej?

Kanapa w biurze może pełnić różne funkcje. Może służyć jako miejsce do czekania, może być używana podczas spotkań biznesowych czy też do wypoczynku.

Przy wyborze odpowiedniej kanapy do biura warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. O czym warto pamiętać? Zachęcamy do sprawdzenia naszych porad!

Rozmiar

Sofa do biura może mieć różne rozmiary – najczęściej do przestrzeni biurowych wybierane są sofy dwuosobowe, ale również w biurze może stanąć sofa trzyosobowa lub narożnik.

Rozmiar sofy dobieramy również w zależności od posiadanej przestrzeni – gdy jest ograniczona, zwróćmy szczególną uwagę na wymiary podane przez producenta i porównajmy je z rozmiarem miejsca, w którym mebel ma być ustawiony.

Styl

Obecnie biura najczęściej są aranżowane w stylu nowoczesnym, dlatego też kanapę powinniśmy dobrać do wnętrza tak, aby stanowiła jego atrakcyjne dopełnienie. Jednak sofy pikowane również mogą pasować do biura.

W biurach możemy zobaczyć przede wszystkim kanapy o prostym, ponadczasowym wyglądzie – bez zbędnych dekoracji. Stylowe sofy idealnie sprawdzą się w biurze!

Tkaniny obiciowe

Producenci mebli wypoczynkowych stosują najróżniejsze tkaniny obiciowe. Co sprawdzi się na kanapę do biura?

W biurach często możemy zobaczyć kanapy wykończone skórami – ekologicznymi lub naturalnymi. Alternatywnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wytrzymałych tkanin obiciowych, na przykład posiadających właściwości plamoodporne i hydrofobowe, dzięki którym tapicerki są zabezpieczone przed zabrudzeniem.

Funkcje

Kanapa do biura może również posiadać określone funkcje, niemniej jednak w tym przypadku nie są one aż tak ważne, jak w przypadku mebli do użytku domowego. Zatem kanapa do biura nie musi koniecznie posiadać funkcji rozkładania czy też funkcji zmiany położenia zagłówka.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z wszystkimi modelami kanap w naszym sklepie internetowym Sofami.pl – w naszym asortymencie znajdziesz także wiele świetnych modeli sof do biura i innych przestrzeni biznesowych!

Podziel się