Transport mebli, sprzętu AGD, RTV oraz pozostałego dobytku to niełatwe zadanie. Często przedmioty ulegają uszkodzeniu w czasie przewozu, zazwyczaj z powodu niewłaściwej ochrony ładunku. W jaki sposób więc zabezpieczyć wyposażenie podczas przeprowadzki, aby dotarło na miejsce w nienaruszonym stanie?

Przed rozpoczęciem pakowania należy zdemontować meble. W trakcie przenoszenia i transportu duże szafy, regały, stoły oraz inne sprzęty domowe są narażone na uszkodzenia. Dlatego jeśli to możliwe, najlepiej je rozłożyć na części.

Jeżeli całkowity demontaż okaże się niemożliwy, warto chociaż wyciągnąć i odpowiednio zabezpieczyć elementy ruchome, takie jak szuflady, półki oraz przeszklenia. Przewożenie mebli w częściach stanowi znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. Ponadto dzięki temu zajmują one mniej miejsca w samochodzie.

Kartony, folia, styropian i inne akcesoria ochronne

Po rozłożeniu mebli należy odpowiednio zabezpieczyć każdą część. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły ochronne: wytrzymałe pudełka z tektury, taśmę pakową, folię bąbelkową i folię typu stretch, a także styropian.

Transport mebli niesie ze sobą ryzyko zarysowania, pęknięcia lub uszkodzenia sprzętów, dlatego konieczne jest szczególnie staranne zabezpieczenie najbardziej wartościowych, delikatnych i kruchych przedmiotów. Najlepiej więc owinąć je folią bąbelkową, a następnie dodatkowo folią stretchową.

Mniejsze rzeczy można włożyć do kartonowych opakowań zaklejanych potem taśmą pakową. Alternatywa to zebranie kilku drobiazgów i zbiorcze owinięcie ich folią. Styropian przyda się natomiast do pokrycia krawędzi i rogów wyposażenia.

Zaleca się, aby każdy duży element (np. szuflady, krzesła) zapakować osobno. Jak zabezpieczyć największe meble, takie jak sofa, fotele albo łóżko? Warto zawinąć je w folię stretch, aby ochronić przed poplamieniem, zabrudzeniem czy przedziurawieniem podczas przenoszenia.

Odpowiedni pojazd i profesjonalny przewoźnik

Na sukces całej przeprowadzki duży wpływ ma również pojazd, którym rzeczy są przewożone, a także ekipa zajmująca się ładowaniem, a następnie wynoszeniem pakunków z samochodu. Najlepsze rozwiązanie w tym przypadku stanowi zlecenie usługi profesjonalnej firmie transportowej dysponującej dużym, ładownym autem oraz mającej doświadczenie w odpowiednim ustawianiu mebli w samochodzie, ich wypakowywaniu i wnoszeniu do mieszkania.

Jak sprawnie znaleźć dobrych specjalistów? Z pomocą przychodzi profesjonalna giełda przewozowa Wyslij-to.pl. Nowoczesny serwis pozwala na wygodne i szybkie zamieszczenie zlecenia na transport mebli w określonym terminie i lokalizacji, a firmy same zgłaszają się do klienta, przedstawiając korzystną ofertę.

Platforma transportowa umożliwia więc osobom zainteresowanym przeprowadzką, ale też przewozem paczek, zwierząt, sprzętu AGD oraz innych ładunków zamieszczenie swojego ogłoszenia, z kolei przewoźnikom pozwala na łatwe zdobycie klientów. Warto podkreślić, że zamieszczanie zleceń, jak również kontakt firm transportowych z klientem jest bezpłatny.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się