Zakładasz firmę – masz pomysł, kapitał. Jednocześnie stajesz przed pytaniem – co z księgowością? Księga przychodów i rozchodów, ewidencja przychodów… Nawet jeśli te nazwy brzmią obco i budzą w Tobie niepokój – księgowość w firmie to jedna z podstaw – nie da się jej „pominąć”. Zdecydowanie jednak warto maksymalnie ułatwić sobie jej prowadzenie!

Opcji jest kilka – porównajmy je!

Zatrudnienie księgowego

W tym wariancie musisz liczyć się ze standardową stawką  w granicach 3 – 5 tys. zł brutto miesięcznie, to najdroższe rozwiązanie. Prawdopodobnie, jeśli dopiero otwierasz działalność, chcesz, aby koszty jej prowadzenia były jak najniższe.

Outsourcing

Czyli zlecenie obsługi księgowej na zewnątrz, np. przez biuro rachunkowe – jest to na pewno tańsza opcja niż budowanie osobnego stanowiska w Twojej firmie, nadal jednak generująca niemałe koszty – szacunkowo ok 400 – 500 zł miesięcznie, w zależności od ilości obsługiwanych dokumentów.

Samodzielna księgowość

Plusy zakupu dobrego programu do księgowości? Jest przede wszystkim tańszą opcją niż dwie powyższe i daje pełną kontrolę nad finansami firmy. Sam wprowadzasz wszelkie koszty i przychody, więc na bieżąco monitorujesz sytuację finansową.

 

Teraz tylko… wybór odpowiedniego programu

Przyjrzyjmy się propozycji od firmy Streamsoft PCBiznes – Programowi Ala – Księga Podatkowa.

Program daje możliwość wyboru formy prowadzenia księgowości uproszczonej:

  • opodatkowanie na zasadach ogólnych, czyli prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR),
  • Ewidencja Przychodów, czyli Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Poza tym do wyboru opcje dla płatników VAT oraz dla firm bez VAT. Oczywiście to, czy jesteś zobligowany do zarejestrowanie się do VAT, czy też przysługuje Ci zwolnienie, sprawdzisz w ustawie  o VAT.

A czy wiesz, jak przygotować jednolity plik kontrolny i wszystkie inne ważne dokumenty?

Z programem Ala zrobisz to szybko i automatycznie! Wszystkie dokumenty wymagane ustawowo wygenerujesz, sprawdzisz i prześlesz więc po prostu „w kilku klikach”.

Zawsze zgodnie z przepisami

Co jeszcze jest bardzo istotne? Fakt, że wszystkie formularze w programie są zawsze zgodne z bieżącymi przepisami. Zdejmuje to z Ciebie sporo wysiłku związanego z koniecznością stałego śledzenia dynamicznie zmieniających się przepisów.

Potrzebujesz więcej argumentów?

Bardzo proszę! W programie poprowadzisz także ewidencję majątku trwałego firmy, w tym obliczanie amortyzacji i wycenę środków trwałych. Możliwe jest także prowadzenie wykazu przebiegów pojazdów do rozliczania kosztów eksploatacyjnych.

Jeśli do wszystkich powyższych funkcjonalności dodamy intuicyjną obsługę, przyjemny i prosty interfejs, a także bezpieczeństwo przechowywanych danych – to już wiesz, że Program Ala – Księga Podatkowa jest stworzony dla Ciebie i Twojej firmy.

Cenę zakupu i koszt corocznej aktualizacji sprawdzisz na stronie pcbiznes.pl.

Podziel się