Wiele osób prowadzących własną działalność decydując się na zlecenie stworzenia lub odświeżenia firmowej strony internetowej zadaje sobie identyczne pytanie. Odpowiadamy jak wybrać twórcę strony firmowej.

Część zainteresowanych stroną internetową poszuka wykonawcy w swoich kontaktach i wybierze twórcę z polecenia, co nie oznacza, że nie mogą trafić źle. Jeszcze inne osoby skorzystają z popularnych wyszukiwarek internetowych lub portali społecznościowych i będą kierować się intuicją, lub poproszą “informatyka” o pomoc w wyborze.

Sposób poszukiwania twórcy Twojej strony internetowej, jednak nie jest najważniejszy. Najważniejsze, żeby potrafić ocenić, czy to będzie najlepszy wybór.

Zlecam stronę internetową firmy — na co zwrócić uwagę?

 

Programista prawdopodobnie odpowie Ci zgodnie ze swoim punktem widzenia, żeby zapytać się o to, w jakim języku zbudowana jest strona i jakie doświadczenie ma wykonawca. Przedstawi Ci też wiele więcej aspektów technicznych, którym warto się przyjrzeć.

Grafik komputerowy może odpowiedzieć, żebyś kierował się tym, jak wygląda portfolio stron internetowych.

Marketingowiec może zapytać, czy twórcy stron internetowych znają się na skutecznej sprzedaży i sposobie tworzenia wizerunku.

Specjalista SEO zapyta, czy strona internetowa jest przyjazna dla wyszukiwarek.

Gdybyś zapytał każdego po kolei, uzyskałbyś zgoła inne odpowiedzi i pozostałby w Twojej głowie tylko kolejny mętlik i konsternacja.

Jednak uwaga! Każdy z tych specjalistów ma rację!

Mógłbyś zapłacić każdemu z nich, żeby po wyborze wykonawcy ocenił pod tym kątem budowaną stronę internetową.

Strona internetowa w prostej wersji stworzona z uwagą tylu specjalistów musiałaby kosztować kilkanaście tysięcy złotych!

Załóżmy jednak, że nie masz nieograniczonego budżetu, kilku specjalistów pod ręką i nie zamierzasz spędzać wielu nocy na pochłanianiu całej tej wiedzy.

Wybierz twórcę stron internetowych z doświadczeniem w wielu aspektach.

Zadaj kilka pytań i postaraj się uzyskać na nie jak najbardziej szczegółowe odpowiedzi:

  • Czy zamierzacie zbudować stronę firmową, która będzie w stanie pomóc w sprzedaży moich usług / produktów? W jaki sposób?

Strona firmowa zbudowana na podstawie samych aspektów technicznych będzie działać poprawnie, ale nie pomoże, a może nawet zaszkodzić w sprzedaży. Projektantom wystarczą podstawy marketingu, żeby nie popełniać najprostszych, ale też najgorszych błędów.

  • Czy moja strona internetowa będzie uruchamiać się na tyle szybko, żebym nie tracił potencjalnych klientów?

Strony internetowe, które uruchamiają się powyżej 7. sekund, mogą powodować utratę nawet 3 razy większej ilości potencjalnych klientów, niż strony uruchamiające się 2 sekundy. Nie zawsze efekty na stronie są najważniejsze. Warto je poświęcić dla szybszego wczytywania się strony www.

  • Czy otrzymam całkowity dostęp do strony i będę mógł wykonywać samodzielnie zmiany? 

Nierzadko twórcy stron www nie chcą udostępnić danych dostępowych, a bez nich np. agencje marketingowe nie mogą prowadzić najskuteczniejszych dla Ciebie działań. Dlatego upewnij się, że uzyskasz wszystkie dane i uprawnienia do strony, w innej sytuacji możesz na tym tylko stracić.

  • Czy zbudujecie stronę na podstawie wytycznych wyszukiwarek internetowych?

Twórca stron internetowych powinien znać przynajmniej podstawy optymalizacji technicznej strony pod kątem wyszukiwarek. Niestety najwięcej wykonawców kończy na samym zachęcającym haśle i nie wyjaśnia, w jaki sposób to robi. Bardzo wielu twórców tego niestety nie robi w ogóle, ponieważ się po prostu na tym nie zna. Przeczytanie kilku poradników w internecie i ich zastosowanie nie sprawi, że strona będzie zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek.

  • Czy mogę liczyć na wasze wsparcie po zakończeniu projektu?

Nierzadko kontakt się urywa już po wydaniu strony. Na pewno zależy Ci na żywotności Twojej strony i bezpieczeństwie, dlatego wsparcie, czy płatne, czy gwarancyjne po zakończeniu budowy strony to obowiązek.

  • Czy otrzymam gwarancję na zbudowaną stronę internetową? 

Nie zawsze jesteś w stanie wszystko sprawdzić, zdarza się, że jakiś błąd na stronie firmowej odkrywasz po dłuższym czasie. Wybierz wykonawcę, który zagwarantuje Ci poprawę błędów, które mogą pojawić się nie z Twojej winy. Twórca powinien zapewnić Ci poprawne działanie strony i zareagować odpowiednio szybko w przypadku pojawienia się błędów.

Poznając odpowiedzi na powyższe pytania, będziesz mógł wybrać dobrego twórcę firmowych stron internetowych.

 

Jeśli poszukujesz odpowiedniego wykonawcy, to projektanci stron internetowych https://krok1.pl/ z chęcią porozmawiają z Tobą o rozwoju Twojej firmy w internecie.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się