FXGM jest firmą legalną, a jej praca jest regulowana przez różne normy i przepisy prawa. Obsługa klienta działa bardzo sprawnie, a logowanie i korzystanie ze strony brokera jest bardzo proste. To jednak nie wszystkie zalety współpracy z tą marką.

Dlaczego warto podjąć współpracę z brokerem FXGM?

FXGM Polska jest bez wątpienia jednym z najlepszych brokerów na rynku. Klienci mogą liczyć na szereg korzyści wynikających ze współpracy z firmą. Dzięki temu, że marka może pochwalić się dość dużymi zyskami na rynku, również inwestorzy mają większe szanse na zarobek.

Firma mocno skupia się na sukcesach klientów. Zapewniona jest refundacja, która zabezpiecza przed utratą pieniędzy w ciągu pięciu pierwszych inwestycji. Jest to szczególnie ważne dl początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i nie są przygotowani na utratę znacznych środków finansowych.

Broker zapewnia możliwość inwestowania na rynku forex. Najpopularniejsze są obecnie waluty, ale też inne pochodne instrumenty. FXGM skupia się na konsekwentnym poszerzaniu modelu klasycznych inwestycji.

Podczas współpracy z niesprawdzonymi bukmacherami możemy zrazić się nieprawdziwymi obietnicami o dużych zyskach oraz  bonusami, które w praktyce nie przynoszą żadnych korzyści. FXGM gwarantuje tylko sprawdzone oferty. Firma widnieje w rejestrze i zapewnia wiarygodność, dzięki czemu możemy być spokojni o powierzone pieniądze. FXGM wypłata jest zawsze przelewana na konto na czas.

Jak wygląda logowanie do FXGM?

Dużą zaletą jeśli chodzi o rejestrację oraz logowanie na stronie brokera jest to, że nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych danych. FXGM jest profesjonalną, wiarygodną firmą, która chroni wszystkie informacje oraz inwestycje swoich klientów. Marka jest również ceniona za to, że nie ingeruje w prywatność poszczególnych inwestorów.

Logowanie do FXGM jest bardzo proste, ponieważ mamy do czynienia z wygodnymi platformami oraz aplikacjami. Najważniejsze platformy to Meta Trader 4 oraz WebPROfit. Dzięki nim możemy liczyć na dużą efektywność handlową oraz nowoczesność. Login do strony umożliwia również na relacje na żywo.

Firma udoskonala wygląd platform, poprawia ich design i czytelność, tak aby były coraz przyjaźniejsze dla użytkowników. Broker udoskonala je tak, aby możliwa była praca na różnych systemach operacyjnych.

WebPROfit posiada obecnie przyjemny wygląd i umożliwia handlowanie łatwo oraz szybko. Na wygodę użytkowania wpływa fakt, że jest kompatybilna z przeglądarkami Firefox, Chrome oraz Internet Explorer. Dzięki platformie możemy handlować walutami oraz towarami i CFD. Nie musimy pobierać specjalnego oprogramowania, a najnowsze finansowe wiadomości, statystyki i analizy są nam dostarczane zawsze na czas.

Wersja mobilna, którą zapewnia broker jest dostępna za pośrednictwem Apple Store oraz Google Play. Chociaż jej działanie wciąż wymaga nieco modyfikacji to funkcjonowanie jest poprawne i zapewnia szybki dostęp do inwestycji niezależnie od tego, gdzie znajduje się dany użytkownik. Handlowanie jest tutaj  podobne do tego, co zapewnia platforma. Dodatkowo umożliwione zostało edytowanie pozycji oraz składanie zleceń. Możemy z łatwością przeglądać aktualne wykresy i kwotowania.

Rejestracja w FXGM

Rejestrując się na stronie mamy do wyboru dużą liczbę kont, spośród których każdy inwestor może wybrać opcję, która najlepiej mu odpowiada. FXGM dostosowuje się do różnych inwestorów oraz odpowiada na ich odmienne zapotrzebowania.

Dzięki zarejestrowaniu na Live Account umożliwione jest korzystanie z całego wachlarza usług, narzędzi oraz handlowych warunków, jakie zapewnia FXGM. Wykorzystując dostępne platformy możliwe jest inwestowanie w różne instrumenty finansowe oraz korzystanie z preferencyjnych warunków cenowych.

Zanim wybierzemy odpowiedni typ konta warto zapoznać się z kategoryzacją klientów dostępną w FXGM. Regulacja, która weszła w życie dnia 1 sierpnia 2018 r. określa, że klienci detaliczni muszą liczyć się z kilkoma zmianami odnośnie transakcji finansowych. Klienci profesjonalni mogą liczyć na więcej korzyści, wyższą dźwignię, promocje handlowe oraz Margin Close–Out na poziomie 0% marginesu.

Podczas gdy maksymalna dźwignia dla klientów detalicznych wynosi 1:30, to dla klientów profesjonalnych zapewniony jest poziom 1:200. Konto profesjonalne jest dostępne dla traderów, którzy mogą pochwalić się dużą wiedzą oraz doświadczeniem na rynku inwestycyjnym.

Klienci profesjonalni mają możliwość podejmowania odpowiedzialnych decyzji związanych z inwestowaniem i godzą się na ryzyko, które jest z tym związane. Taki inwestor musi zaakceptować fakt, że konieczna jest rezygnacja z określonych zabezpieczeń, w tym prawo do rekompensaty oraz prawo do złożenia skargi do Rzecznika Finansowego.

Jak zostać klientem profesjonalnym?

Każdy z klientów detalicznych może ubiegać się o uzyskanie statusu tradera profesjonalnego. Konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Konieczne jest wysłanie deklaracji za pomocą platformy FXGM. Obowiązkowo trzeba również spełnić poniższe wymagania:

 • przeprowadzenie znacznej transakcji w częstotliwości średnio 10 razy na kwartał, w ciągu czterech ostatnich kwartałów,
 • portfolio instrumentów finansowych o wielkości ponad 500 000 EUR,
 • praca przez conajmniej rok na stanowisku wymagającym wiedzy z zakresu sektora finansowego, transakcji, oraz usług z tym związanych.

Niezależnie od wybranej opcji spółka FXGM chroni wszystkich swoich klientów przed ujemnym saldem. Warto jednak uzupełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie firmy, dzięki któremu dostaniemy pomoc w wyborze najkorzystniejszej opcji handlowej.

Jeśli chodzi o konta detaliczne użytkownicy mają zapewnione kilka rodzajów kont. Dla osób nowych na platformie istnieje również udogodnienie w postaci nawet 10 chronionych transakcji. W przypadku niepowodzenia FXGM gwarantuje zwrot pieniędzy, a w przypadku wygranej zachowanie zysków.

Dostępne są następujące konta:

 • podstawowe (rachunek 200 – 1999 USD),
 • odkrycie (rachunek 2000 – 4999 USD),
 • srebrne (rachunek 5000 – 9999 USD),
 • złote (10 000 – 14 999 USD),
 • diamentowe (15 000 – 29 999 USD),
 • VIP (30 000 – 49 999 USD),
 • VIP+ (od 50 000 USD).

Wszystkie z tych kont posiadają udogodnienia w postaci darmowych webinarów, treningów, ebooków, a także osobistego menagera konta, wiadomości pop up, Trading insider oraz Trading jednego kliknięcia. W zależności od wybranego konta można liczyć dodatkowo na opcję Trading Central, zniżkę ceny oraz rollover na różnych poziomach.

Trading insider pozwala na pokazanie trendów, jeśli chodzi o otwarte pozycje poszczególnych inwestorów w danym kierunku. Są to dane, statystyki, linki oraz inne treści, którymi można się sugerować bądź nie. O tym, jaki to będzie miało wpływ na dalsze inwestycje decyduje każdy z inwestorów. Ta dodatkowa usługa ma służyć przede wszystkim wygodzie klientów. Należy traktować je jako wskazówki oraz porady.

Warto skorzystać również z opcji jakie daje Trading Central. Wtedy możemy liczyć dodatkowo na spersonalizowaną tablicę, pełną kontrolę nad językiem, szkolenie na życzenie, edukacja odnośnie analiz technicznych oraz nawet 5 list ulubionych. Najnowsze funkcje, jakie posiada Trading Central to:

 • przejrzyste menu,
 • widżety zawierające określone aktywa,
 • pełny widok każdego produktu już po jednym kliknięciu,
 • przejrzysty wykres cen wszystkich produktów,
 • możliwość zapisywania produktów w listach ulubionych, tak aby mieć do nich szybki dostęp,
 • różne opcje personalizowania profilu,
 • szybkie wyszukiwania ulubionych produktów,
 • narzędzia do edukacji, które pomagają na codzień,
 • łatwa możliwość powrotu do wcześniejszej wersji platformy.

Jak wygląda obsługa klienta oraz support oferowany przez FXGM?

Obsługa klienta przez FXGM jest na bardzo wysokim poziomie. Kontakty są możliwe w wielu językach świata, w tym angielskim, arabskim, czy szwedzkim. Dla użytkowników w naszym kraju broker zapewnia pomoc w języku polskim. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, kiedy w trakcie użytkowania serwisu natrafiamy na różne wątpliwości.

Istnieje dużo sposobów na kontakt z FXGM. Dużym udogodnieniem jest możliwość rozmowy na żywo za pośrednictwem serwisu. Poza tym możemy uzupełnić specjalny formularz, gdzie zamieścimy wszystkie pytania i wątpliwości. Można zaznaczyć, czy preferujemy kontakt mailowy, czy telefoniczny. W zależności od wybranej opcji doradca oddzwoni do nas lub odpisze wyczerpującą odpowiedź.

Można również zadzwonić na numer podany na stronie. Doradcy działają od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00. W zależności od tego, czego dotyczy nasze zapytanie możemy kierować wiadomości do konkretnych adresów mailowych. Support jest również możliwy przez aplikację WhatsApp.

Podsumowując obsługa klienta jeśli chodzi o brokera FXGM jest bardzo rozbudowana i świadczy wysokiej jakości, szybką oraz profesjonalną pomoc. W przypadku wystąpienia wątpliwości zawsze dobrze jest zacząć od przejrzenia sekcji FAQ. Może okazać się, że nasze pytanie należy do jednych z najczęstszych i odpowiedź jest dostępna na serwisie. Warto również skorzystać z sekcji, gdzie umieszczono kluczowe informacje dla inwestorów.

Podziel się