Nie jest zaskoczeniem fakt, że filmy reklamowe to naprawdę bardzo dobry sposób na promocję firmy. Oddziałują bardzo silnie na wyobraźnie widzów i potencjalnych klientów. Współczesny świat reklamy to świat przede wszystkim świat dziejący się w mediach społecznościowych i nie tylko.

Reklamy pisane czy nawet graficzne nie są już tak atrakcyjne, jak reklamy w postaci wideo. Mimo wszystko filmy reklamowe wciąż są sporym wydatkiem. Jak zorganizować taki film niewielkimi nakładami finansowymi?

Wypożycz sprzęt

Nie ma potrzeby kupowania drogiego sprzętu, którego nie do końca będziemy umieli wykorzystywać. Dużo lepiej po prostu wypożyczyć kamerę lub dobrej jakości aparat z możliwością filmowania. Wypożyczenie takiego sprzętu jest jednorazowym wydatkiem rzędy nie więcej niż kilkaset złotych + zwrotna kaucja.

W zależności oczywiście od projektu przeważnie zdjęcia takie trwają około trzech, czterech dni. W tym czasie konieczne jest spięcie się i zorganizowanie wszelkich niezbędnych działań. Precyzyjnie przygotowany wcześniej plan jest gwarancją tego, że wszystko uda się zrobić w wyznaczonym czasie bez konieczności przedłużania umowy wynajmu, co pozwoli nam zachować budżet w ryzach.

Zobacz stronę filmy reklamowe Wrocław

Przygotowanie

Rozszerzając punkt wcześniejszy: jak powinien taki plan wyglądać? Jeśli zabieramy się za tworzenie filmu, konieczne jest to, by wiedzieć, minuta po minucie co chcemy zrobić, w jakiej kolejności. Podobnie w przypadku plenerów. Szukanie ich spontanicznie nie jest dobrym pomysłem. Koniecznie należy je odszukać wcześniej, sprawdzić, czy można tam filmować, którędy dojechać.

Ogólnie sprawdzić wszystko i mieć na wszystko gotowy plan B. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, który w tym przypadku jest uosobieniem twierdzenia „Czas to pieniądz”, ale także dużo nerwów. Stres nie jest dobrym doradcą, a pospiech generuje niechlujstwo i sprawia, że zapomina się o wielu szczegółach.

Filmy reklamowe wymagają czasu

Pamiętajmy, że nawet jeśli samo filmowanie zajmuje nam niewiele czasu, to proces postprodukcji może okazać się bardzo żmudny. Dlatego jeśli zabieramy się za filmy reklamowe, to poświęćmy im naprawdę dużo czasu. Zadbajmy o to, by mieć czas na ich sprawne zmontowanie, na wielogodzinną pracę przy komputerze.

Proces twórczy nieraz wymaga naprawdę dużo wysiłku. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, wszystko możemy zrobić sami. Jednak jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu to lepiej wspomóc się współpracą profesjonalistów. Firmą, która bardzo chętnie wspomoże waszą pracę jest YourMovie z miasta Wrocław, która udzielała nam rad podczas pisania tego tekstu.

Podziel się