Sytuacje życiowe zaskakują. Zwłaszcza, jeżeli jesteś uczciwym obywatelem, płacącym podatki, legalnie pracującym i starającym się dorobić nieruchomości.

Co zrobić, gdy ktoś żąda od Ciebie nienależnej opłaty?

Wiele słyszymy o nieuczciwości firm deweloperskich lub podwykonawców, którzy naruszają warunki umów, zawartych na realizację. Zdarza się, że wobec przesunięcia terminów wykonawczych decydujemy się zbyć nieruchomość na rzecz osoby, której nie zależy na czasie. I wtedy pojawiają się problemy, prawda?

Deweloper nie chce przenieść zobowiązań, nie ma z nim kontaktu lub mimo podpisania umów notarialnych, przenoszących własność na kolejnego inwestora żąda od Ciebie opłat, mimo iż nie jesteś już właścicielem nieruchomości?

Jak zakończyć prawnie kontakty z deweloperem?

Mieszkając w dużym mieście, masz wiele możliwości. Doradztwo prawne Kraków, Warszawa, Gdańsk lub Wrocław to szeroka baza ofert kompetentnych kancelarii radcowskich, do których warto udać się po poradę.

Wyszukiwanie rozwiązań w Internecie owszem sprawdza się, jeżeli sytuacja prawna nie jest skomplikowana. W przypadku jednak, gdy pojawiają się nieścisłości interpretacyjne lub określone kwoty, które de facto muszą z czyjegoś konta trafić na rachunek dewelopera, warto zasięgnąć rady specjalisty z danej dziedziny. Przecież nie można wiedzieć wszystkiego.

Zostaw za sobą nieuczciwe transakcje i ciesz się nowymi pomysłami

Nie warto brnąć w sytuację bez wyjścia, nawet jeżeli jest ona skomplikowana z prawnego punktu widzenia. W dobie dostępności wielu rozwiązań oraz ofert na rynku nieruchomości, można zrezygnować z nietrafionych decyzji i zmienić je na rozwiązania, przynoszące radość i satysfakcję.

Nie pozwól, by destrukcyjne działanie, niezależne od Ciebie, odbiło się echem na Twojej sytuacji mieszkaniowej, finansowej, a nawet zawodowej. Na rynku nieruchomości jest wielu uczciwych deweloperów, którzy dbają o klientów.

Poczytaj opinie dotychczasowych inwestorów i nie bój się zmian, które w efekcie okażą się dobrą decyzją, nawet jeżeli wymaga odwagi, a nierzadko utraty czasu, energii i środków.

Podziel się