Nasiona marihuany, uprawa roślin oraz zbieranie plonów, z których potem powstaje konopny susz. Większość z wymienionych tu etapów uprawy konopi indyjskich niestety oznacza w Polsce konflikt z prawem. Tak naprawdę tylko nasiona marihuany są w pełni legalne, dopóty, dopóki nie wykiełkują…

Nasiona marihuany można nad Wisłą nie tylko posiadać, ale również je sprzedawać. Na polskim rynku nie brakuje sprawdzonych dystrybutorów (głównie sklepów internetowych), oferujących pewne i wysokiej jakości nasiona automaty.

Jak wynika z art. 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii karalna jest zarówno uprawa jak i zbiór konopi indyjskich. Karalne jest również wytwarzanie marihuany. Prokuratura oczywiście rozróżnia, że uprawa marihuany zachodzi wówczas, gdy roślina jest jeszcze w ziemi, a jej wytwarzanie z kolei zaczyna się, gdy została zebrana i przygotowana do suszenia.

Zarzut wytwarzania marihuany stawiany jest wtedy, gdy jest ona suszona i porcjowana. Za uprawiania i zbiór konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W Polsce zresztą, taka sama kara grozi tym, którzy posiadają nawet nieznaczne ilości konopnego suszu.

Jeszcze bardziej restrykcyjnie polskie prawo traktuje tych, którzy uprawiają marihuanę na dużą skalę. Według art. 63 ust. 3 przewidziano bardziej surową karę za uprawę, która może dostarczyć znacznych ilości konopi indyjskich.

To ile konopi stanowi znaczną ilość zasadniczo uzależnione jest od opinii biegłego toksykologa. Warto tu wspomnieć o tym, że każdy sąd inaczej rozpatruje tego typu sprawy. Dla niektórych sądów 100 porcji marihuany to już dużo, a dla innych na przykład 1000 porcji to dopiero znaczna ilość. Za uprawę dużych ilości konopi indyjskich grozić może nawet do 8 lat za kratkami.

Skuteczna uprawa, czyli nasiona feminizowane

Są pewne, niezawodne i rosną tak samo szybko jak uprawiane wiele lat temu nasiona marihuany. Z tą tylko różnicą, że dawniej z większości nasion wyrastały osobniki męskie i hodowla roślin często była czymś w rodzaju loterii. A jak wiadomo nie o takie nasiona marihuany chodzi dziś zainteresowanym jej uprawą.

Dzisiejsza nauka pozwala na wyhodowanie nasion feminizowanych z bardzo niewielkim prawdopodobieństwem niepowodzenia. Najpopularniejsze w tej chwili techniki dają pewność uzyskania zdrowych i wydajnych nasion feminizowanych.

Istotny jest również fakt, że nasiona feminizowane nie były dotąd i nie są modyfikowane genetycznie. Żeńskie rośliny można uzyskać dzięki zrównoważonemu krzyżowaniu roślin i stosowaniu sprawdzonych już od lat metod.

Nasiona feminizowane od kilku lat zdominowały konopny rynek. Powód? Ci, którzy decydują się na własną uprawę mogą liczyć nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu i co istotne zebrać najwyższej jakości plony. I to chyba jest najważniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że uprawa marihuany przy obecnych obostrzeniach prawnych musi zakończyć się szybkim i pewnym efektem końcowym.

Podziel się