Ubezpieczenia to bardzo popularny temat poruszany w Internecie. Rodzaj jest dużo i każdy potrzebuje innego ubezpieczenia. Jaki więc rodzaj jest dla ciebie?

Ubezpieczenia po raz pierwszy pojawiły się w starożytności w formie zorganizowanej pomocy społecznej. W dzisiejszych czasach ubezpieczenia są najczęściej organizowane przez dedykowane firmy, które wraz z rozwojem cywilizacyjnym zaczęły oferować coraz bardziej rozbudowane oferty ubezpieczeniowe, dla przykładu ubezpieczenia na życie czy grupowe.

Dzisiaj skupimy się na tych grupowych ubezpieczeniach. Polegają one na dodatkowej forma zabezpieczenia, przeciętnie ubezpieczające od uszczerbku na zdrowiu podczas pracy. Ubezpieczenie grupowe pracowników dotyczy ochrony zdrowia i życia zatrudnionych przez firmę pracowników.

O możliwości zakupu takiego rodzaju ubezpieczenia informuje pracownik działu kadr, pośrednik między zakładem pracy a zakładem ubezpieczeniowym. Taka osoba w zamian za sprzedaż takiego pakietu, pobiera od firmy ubezpieczeniowej prowizję za każdą osobę, która zawarła umowę polisy.

Taka polisa może obejmować różne zdarzenia, często związane z pracą. Takie zdarzenia jak choroba, wypadek, hospitalizacja, operacja czy śmierć bardzo często pojawiają się w umowach w prawie każdym miejscu pracy.

W przypadku jednego z wymienionych w umowie zdarzeń wypłacane jest poszkodowanemu pracownikowi określona kwota. Kiedy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, co uniemożliwia dalszą pracę, bądź do zgonu pracownika, to ubezpieczenie jest wypłacane ubezpieczonemu i jego rodzinie.

Jest to bardzo atrakcyjna opcja dla pracowników, taka polisa ubezpieczeniowa pozwala zarówno pracodawcy jak i pracownikom na zabezpieczenie dobrobytu w sytuacjach, na które nie ma się niestety wpływu, od chorób i wypadków w pracy po najgorsze, śmierć.

Dodatkowo grupowe ubezpieczenie oferuje lepsze składki im więcej osób podpisuje polisę, niż gdyby indywidualnie wykupić ubezpieczenie. Ubezpieczenie grupowe pracowników jest dodatkową formą zabezpieczenia na wszelki wypadek.

W takich przypadkach dodatkowa gotówka często okazuje się niezbędna, i co najważniejsze nie jest to tylko zabezpieczenie dla siebie, lecz również dla swoich bliskich. Dlatego zawsze jest lepiej zdecydować się na ubezpieczenie w pracy niż potem tego żałować.

 

 

Podziel się