Makijaż permanentny jest to makijaż który raz wykonany, utrzymuje się przez jakiś czas. Zwykle jego trwałość wynosi około 1-3 lat.

Zasada jego wykonywania jest zbliżona do tatuażu, gdyż barwniki są wprowadzane przy pomocy specjalnego urządzenia w warstwę brodawkowatą skóry właściwej.

W praktyce oznacza to że przez długi czas nie musisz każdego dnia tracić cennych chwil na wykonywanie makijażu.

Również wyjście na basen, uprawianie sportu czy przebywanie w pełnym słońcu nie musi oznaczać obaw o piękny i nieskazitelny wygląd. Ponieważ jednak pigmenty przy makijażu permanentnym nie są aplikowane tak głęboko jak przy tatuażu, ich trwałość jest krótsza. Wystarczy jednak co jakiś czas przeprowadzić dopigmentowanie.

Makijaż permanentny Katowice

Makijaż permanentny wspaniale sprawdza się przy korygowaniu niedoskonałości lub podkreślaniu naturalnego piękna. Dzięki niemu możemy wykonać:
– stylizację brwi
– stylizację oczu
– stylizację ust.

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny jest znakomitą alternatywą dla codziennej stylizacji brwi. Jest to skuteczny sposób na trwałe skorygowanie kształtu łuku brwiowego. Jest przy tym bezpieczny gdyż wykonywany przez profesjonalistów pozwala uniknąć zakupu nietrafionych, uczulających kosmetyków do stylizacji domowej. Pomaga również podkreślić piękno naturalnego koloru brwi. Dobrze wykonany wywołuje wrażenie posiadania perfekcyjnych i naturalnie gęstych brwi.

Makijaż permanentny brwi jest znakomitym sposobem na nadanie twarzy wyrazistości, gdyż podkreśla rysy twarzy. Dzięki niemu możemy również optycznie podnieść opadające powieki, co znacznie odmładza spojrzenie a więc i wygląd twarzy.

Zalety makijażu permanentnego brwi:
• optymalne wymodelowane brwi,
• skorygowanie kształtu brwi,
• zagęszczenie brwi,
• kolor brwi optymalnie dopasowany do urody,
• podkreślone i odmłodzone spojrzenie.

Makijaż permanentny Katowice

 

W profesjonalnych salonach można spotkać się z różnymi metodami wykonywania makijażu permanentnego brwi:
• metoda cieniowana (Ombre Brows) – daje efekt cieniowania kolorem – przody brwi są jaśniejsze, a końcówki ciemniejsze;
• metoda pudrowa (Powder Brows) – polega na rozłożeniu pigmentu w skórze równomiernie i daje efekt henny pudrowej;
• metoda włosa – wypełnia puste przestrzenie w brwiach, dając efekt bardzo naturalnych włosków;
• metoda mieszana (Combo Brows) – łączy 2 techniki: włosową (stosowaną na przodzie i w górnej części brwi) oraz pudrową (stosowaną na końcówkach).
• Pixel Hair – tworzy lekko cieniowane włoski, które wypełniają kształt i nadają brwiom objętości;

Zalecenia pozabiegowe w makijażu permanentnym.

Wykonanie makijażu permanentnego w gabinecie to początek.

Na ostateczny wynik ma wpływ późniejsza pielęgnacja pozabiegowa. Jest ona istotnym elementem regeneracji skóry i utrwalenia efektów zabiegu. Istotne jest odpowiednie nawilżenie skóry oraz delikatne jej traktowanie. Również korzystanie z sauny, solarium, basenu należy odłożyć na późniejszy okres.

Podziel się