Rehabilitacja dzieci Rumia odpowiada za najmłodszych pacjentów już od ich pierwszych miesięcy. Właśnie przez szybkość i odpowiednie podjętej rehabilitacji możliwe jest całkowite wyeliminowanie problemu zdrowotnego u dziecka jak np. krzywego chodu, źle stawianych nóg. Należy pamiętać, iż skuteczna rehabilitacja musi być prowadzona pod okiem wykwalifikowanego specjalisty jakim jest fizjoterapeuta Michał Laskowski mający swój gabinet w Rumi.

Rehabilitacja dzieci Rumia

Fizjoterapia dzieci Rumia współpracuje również z niepełnosprawnymi dziećmi np.: z mózgowym porażeniem dziecięcym bądź z dziećmi z chorobami genetycznymi jak zespół Downa i dystrofią mięśniową. Zajmuje się rehabilitacją wad wrodzonych i wadami powstałymi po narodzinach, które powodują deformację.

Ćwiczenia w gabinecie pomagają w zaburzeniach rozwoju mowy, koordynacji ruchowej i wzrokowej. Kiedy w życie dziecka wprowadza się aktywność fizyczną podczas leczenia pomaga to nabywać nowe umiejętności ruchowe, które w przyszłości mają na celu usamodzielnienie dziecka. W momencie, gdy dziecko potrzebuje pomocy to pomoc dostanie.

Fizjoterapia a rehabilitacja

Rehabilitacja obejmuje działania mające na celu przywrócenie pacjenta do zdrowia fizycznego i psychicznego. Fizjoterapia to głównie zwalczanie bólu i przywracanie sprawności. Fizjoterapeuta Rumia potrafi odróżnić dane czynności i wie co jest najlepsze dla pacjenta z daną dolegliwością.

Pamiętajmy, że połączenie rehabilitacji i fizjoterapii bywa bardzo pomocne, a szczególnie w kontuzjach u sportowców czy innych osób lubiących aktywnie spędzać czas. Taka osoba ma już zwalczone dolegliwości i może wrócić do sprawności fizycznej.

Jednak wszystkie decyzje podejmuje fizjoterapeuta na pierwszej wizycie, czyli tzw. konsultacjach. Taka wizyta rozpoczyna się od zebrania wywiadu od pacjenta, dokonywana jest analiza: badań RTG/ MRI/ TK, przebytych urazów, toku leczenia, wykonywanych ćwiczeń.

Fizjoterapia Rumia bazując na swoich różnorodnych technikach takich jak: technika osteopatyczna, manualna, wisceralna i Tecar zajmuje się leczeniem m.in.: bólu różnego pochodzenia (stan zapalny tkanek, przeciążenie, uraz mechaniczny), problemy z trawieniem (do tego służy technika wisceralna), problemy oddechowe, problemy neurologiczne, asymetrie u noworodków, ograniczenia ruchomości stawów, powięzi i narządów wewnętrznych, terapia blizn, rwa kulszowa, ból głowy (migreny), zaparcia „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty” i wiele innych. Warto udać się do gabinetu na pierwszą wizytę i dowiedzieć się co będzie dla nas odpowiednie i jakie leczenie należy dobrać.

Podziel się