Adwokaci reprezentują interesy firm i osób prywatnych. W związku z tym upoważnieniem mogą w imieniu swoich zleceniodawców wykonywać bardzo dużo, np. w postępowaniu rozwodowym. Warto zapoznać się z tymi informacjami, gdyż część ludzi przecenia możliwości adwokatów, inni zaś nie do końca zdają sobie sprawę, ile oni mogą, ale tylko nieliczni tak naprawdę wiedzą, ile może adwokat.

Zgodnie z prawem
Według obecnie obowiązujących przepisów prawnych adwokat może wykonać takie same działania jak jego klient. Oczywiście musi to być poprzedzone zgodą klienta i jego zleceniem w danej kwestii. Z kolei klient posiadający adwokata, może brać udział w rozprawach sądowych, ale w przypadku braku konieczności obecności klienta na rozprawie, może być on reprezentowany przez adwokata.

Dla dobra klienta
Adwokat działa zawsze na korzyść klienta. Taki jest obowiązek, a Twoje prawo. Często wiele osób zastanawia się, czy warto zdradzać adwokatowi wszystkie szczegóły związane ze sprawą. Zdecydowanie tak. Adwokat nie będzie zaskoczony, gdy takie szczegóły zostaną ujawnione na rozprawie sądowej. Nie ma także obaw, że prawnik wyjawi szczegóły niekorzystne dla klienta. Jak już wspomniano, prawo zabrania mu działać na niekorzyść klienta.

Tekst powstał we współpracy z kancelarią mikolajwachowicz.pl

Adwokat może więcej
Często padają pytania, czym różni się adwokat od radcy prawnego. Kiedyś radca prawny udzielał głównie rad dotyczących przepisów prawnych. Jednak wraz z upływem czasu jego działalność upodabniała się bardziej do działań adwokata. W dalszym ciągu jedynie adwokat może reprezentować swojego klienta w sprawach karnych lub karnoskarbowych.

Im bliżej, tym lepiej
Jak już wspomniano, adwokat może reprezentować swojego klienta w sądzie. Dlatego lepiej zdecydować się na adwokata znajdującego się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeżeli miejscem zamieszkania osoby poszukującej prawnika jest Radom, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę “adwokat Radom”. Wówczas zostanie on przekierowany na strony internetowe lokalnych, sprawdzonych kancelarii adwokackich.

Podziel się