Niejednokrotnie potrzebujemy rozmaitych kontenerów i hal, które pozwoliły na to, aby móc przechowywać w nich przedmioty do dalszej odsprzedaży czy po prostu rupiecie, na które nie ma miejsca. zamiast jednak wynajmować specjalistyczne hale z cegły, które zwykle są droższe, warto zastanowić się nad halami blaszanymi.

 

Nie bez powodu coraz większa liczba zarówno przedsiębiorców, jak również i osób prywatnych wybiera hale blaszane zamiast jakichkolwiek innych. Mają one niezaprzeczalne zalety, których brak innego rodzaju budynkom o tym samym charakterze i przeznaczeniu. Sprawdźmy zatem, dlaczego hale blaszane cieszą się takim powodzeniem.

Prosty, modułowy montaż

Wiele firm wybiera pawilony firmy Alicja jako świetne miejsce do przechowywania swoich produktów – zwłaszcza w przypadku sporych zapasów magazynowych – przede wszystkim z uwagi na łatwość montażu, ewentualnego przeniesienia czy rozszerzenia hali magazynowej. Co to oznacza? Przede wszystkim konstrukcja stalowa w przypadku takiej hali jest dość lekka w porównaniu z klasycznymi konstrukcjami, dlatego jej złożenie oraz rozłożenie jest znacznie prostsze niż zburzenie i postawienie od nowa magazynu w klasycznej formie murowanej.

Co więcej, blaszane hale magazynowe to również komfort użytkowania w przypadku, gdy najpierw potrzebujemy niewielkiej powierzchni, a z czasem wymagana jest większa przestrzeń magazynowa. Okazuje się bowiem, że wraz ze wzrostem zainteresowania produktami czy rozszerzaniem oferty potrzeby posiadania powierzchni magazynowej rosną.

Aby móc się z tym uporać, niezbędne jest posiadanie odpowiednich zasobów powierzchniowych. Jeśli tylko mamy odpowiedniej wielkości działkę, to bez trudu będziemy mogli dostawić do niej dodatkowy, modułowy element magazynowy, co znacznie zwiększy nasze możliwości.

Wytrzymałość i odporność

Bardzo istotną sprawą w przypadku zalet, jakie mają blaszane hale magazynowe, jest ich zmienność. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni rodzaj hali, aby mieć pewność, że będzie on właściwie przystosowany do wykorzystania. Klasyczne blaszane hale mogą się za bardzo nagrzewać czy być podatne na korozję, jednakże wybór rozwiązań z zakresu zabezpieczenia powierzchni czy jej ocieplenia daje rewelacyjne rezultaty. W wypadku np. zbyt dużej akustyki można wybrać model hali z wyciszeniem, zaś w razie za silnego nagrzewania wewnątrz – specjalne modele klimatyzowane, łatwe i niedrogie w utrzymaniu.

Co więcej, do magazynów możemy wybrać również , które świetnie zabezpieczą otoczenie oraz sprawią, że cały teren będzie bezpieczniejszy i niedostępny dla obcych.

 

Podziel się