Sprzedaż wiąże się z koniecznością wydania kupującemu dowodu zakupu. Może to być klasyczny paragon lub faktura, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Przedsiębiorca potrzebować będzie odpowiedniego urządzenia, które pozwoli na wystawianie tego typu dokumentów.

Są one niezbędne do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, dlatego wybór drukarki fiskalnej powinien być dobrze przemyślany. Do tego potrzebne będzie jeszcze odpowiednie oprogramowanie i można liczyć na wymierne korzyści w postaci lepszej jakości obsługi, zwiększonej wydajności pracowników i wzrostu zaufania klientów do firmy.

Jakiej drukarki szukać dla swojej firmy?

Na rynku dostępnych jest cała masa najróżniejszych drukarek fiskalnych, dzięki czemu każdy przedsiębiorca dopasuje urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań, preferencji i możliwości finansowych,

Kluczowe będzie dostosowanie drukarki fiskalnej do rodzaju prowadzonej działalności i wielkości firmy. Inny typ urządzenia sprawdzi się w gabinecie stomatologicznym, sklepie spożywczym, aptece czy hipermarkecie.

W celu ułatwienia sobie życia i uniknięcia niepotrzebnych problemów z urzędem skarbowym, warto zainwestować w drukarkę fiskalną wyposażoną w elektroniczną kopię paragonu. Tym bardziej, że przepisy prawa jasno wskazują na obowiązek przechowywania kopii paragonów fiskalnych przez okres aż pięciu lat od upłynięcia terminu płatności podatku ze sprzedaży danego produktu czy usługi.

Drukarki fiskalne Gliwice – na jaki rodzaj się zdecydować?

Przedsiębiorcy mają do dyspozycji drukarki mobilne, sklepowe, apteczne. Te pierwsze określa się mianem przenośnych, gdyż można z łatwością przenosić je z jednego do drugiego miejsca. W przypadku lekarzy wynajmujących gabinet takie rozwiązanie okazuje się być idealne.

Drukarki mobilne są niewielkich rozmiarów, o małej wadze. Prawnicy z kolei mogą przebierać w kieszonkowym drukarkach mobilnych. Podobnie będzie z niedużymi punktami handlowymi i usługowymi. Takie lekkie drukarki przenośne, o niewielkich gabarytach znajdują szerokie zastosowanie w hurtowniach i sklepach internetowych.

Inną opcją są drukarki sklepowe, które razem z oprogramowaniem do sprzedaży na komputerze pozwalają na uzyskanie wydajnego systemu, umożliwiającego wprowadzenie do niego ogromnej bazy towarowej. Inwestycja w taką sklepową drukarkę przyczynia się do podniesienia jakości obsługi klienta i usprawnienie pracy kasjerów.

Przekłada się to na większe oszczędności czasu. Mamy też drukarki apteczne, które wzbogacone są o wielorakie funkcjonalności. Korzysta się z nich zarówno w punktach aptecznych, jak również w hurtowniach farmaceutycznych. Tego typu urządzenie pozwala na automatyczne tworzenie przeróżnych wydruków typu odpisy recept, refundacje czy zamówienia na konkretne leki.

 

Podziel się