Maszyna czyszcząca to przydatne urządzenie, dzięki któremu skuteczniej utrzymasz czystą posadzkę w obrębie nieruchomości. Odpowiednia maszyna pozwoli Ci zoptymalizować pracę, zaoszczędzić czas oraz siłę pracowników. Poznaj kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednią maszynę czyszczącą.

Maszyna czyszcząca – dlaczego warto?

Wygląd pomieszczeń to wizytówka firmy, którą oceniają pracownicy, klienci i inne osoby odwiedzające biuro, hotel czy magazyn. Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Liczą się również aspekty prawne, które nakazują zachowanie czystości w miejscu pracy, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których znajduje się żywność. Brak zachowania czystości może nawet blokować prowadzenie działalności w danym miejscu.

Dzięki automatyzacji uzyskanej za sprawą maszyny czyszczącej możesz dokładnie oczyścić daną powierzchnię oraz zaoszczędzić czas pracowników. Czyszczenie przy użyciu odpowiedniego sprzętu jest szybsze i bardziej efektywne.

Bez obaw możesz po niego sięgnąć w przypadku płytek, paneli, gresu, posadzek betonowych, powierzchni sportowych i wielu innych. Do obsługi maszyn czyszczących nie potrzeba specjalnych uprawnień. Jeden pracownik może posprzątać nawet całą halę produkcyjną, co wyraźnie zwiększy efektywność w miejscu pracy. Poznaj więcej szczegółów na temat maszyn czyszczących i wybierz odpowiednią dla siebie: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/.

Rodzaj maszyn czyszczących ze względu na ich przeznaczenie

Jednym z podziałów maszyn czyszczących jest ich przeznaczenie. Każde podłoże wymaga nieco innej pielęgnacji. W przypadku niektórych wystarczy zamiecenie piachu oraz kurzu, przy innych niezbędne będzie umycie posadzki na mokro lub nawet wypolerowanie.

Pierwszym rodzajem maszyn są szorowarki jednotarczowe. Wyróżniają się prostą obsługą, która przypomina użycie klasycznego mopa. Zaletą takich maszyn jest lekkość i poręczność, przez co będą odpowiednie nawet w małych pomieszczeniach.

Kolejnym rodzajem są froterki, idealne do powierzchni wykonanych z materiału, które łatwo uszkodzić. Działanie automatu polega nie tylko na czyszczeniu, ale i pielęgnowaniu delikatnej posadzki. Kolejno warto wspomnieć o polerce. Dzięki niej wyczyścisz podłogę oraz nadasz jej połysku. Maszyna nakłada na posadzkę preparat stanowiący warstwę ochronną przed zabrudzeniami.

Tym, o czym również warto wspomnieć, są specjalistyczne odkurzacze. Działają tak, jak klasyczne urządzenia domowe, ale z dużo większą mocą. To sprawia, że radzą sobie nawet z silnie zabrudzonymi powierzchniami. I wreszcie – automaty szorująco-zbierające. To ulepszona wersja szorowarki jednotarczowej. Pomoże doczyścić zabrudzenia oraz osuszyć posadzkę z brudnej wody.

Rodzaj maszyn ze względu na zasilanie i system napędowy

Kolejnym rodzajem urządzeń czyszczących, które warto poznać przed zakupem maszyny, jest rozróżnienie ich ze względu na zasilanie oraz system napędowy. Zasilanie to istotne zagadnienie zwłaszcza w miejscach pozbawionych swobodnego dostępu do źródeł prądu, takich jak hale produkcyjne.

Z tego względu można wyróżnić kablowe oraz bateryjne maszyny czyszczące. Kablowe urządzenia są gotowe od razu po podłączeniu do gniazdka. Przewagą takich sprzętów są niewielkie gabaryty oraz mniejsza waga, która pozwoli bez trudu przenosić urządzenie.

Bateryjne maszyny czyszczące to z kolei urządzenia wymagające ładowania. Są zdecydowanie większe i cięższe niż ich kablowe odpowiedniki ze względu na baterię. Sprawdzą się jednak w miejscach, w których kabel mógłby stwarzać zagrożenie lub utrudniać pracę innych osób.

Warto mieć na uwadze również system zasilania maszyn czyszczących. Można spotkać urządzenia z trakcją, czyli wyposażone w specjalny silnik ułatwiający pracę operatorowi. Nie musi on wówczas korzystać z siły własnych mięśni, a ze wbudowanej trakcji.

Maszyny czyszczące samojezdne stanowią jeszcze większe ułatwienie. Obowiązkiem operatora jest wyznaczanie trasy i kierowanie, bez potrzeby używania siły. Operator może sterować maszyną przy użyciu kierownicy.

Wybierz odpowiednią maszynę czyszczącą i utrzymaj czystą podłogę w obrębie nieruchomości.

Podziel się