Samochody ciężarowe to pojazdy, które przystosowane są długich i wymagających tras. Największe koszty, jakie muszą ponosić firmy, korzystające z tego typu samochodów, wynikają z zakupu paliwa.

Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku międzynarodowych tras. Wiele przedsiębiorstw zastanawia się, jak zmniejszyć te wydatki. Dobrym rozwiązaniem może być inwestycja w powiększony zbiornik paliwa.

Powiększone zbiorniki paliwa – niezawodne rozwiązanie do samochodów ciężarowych

Powiększony zbiornik paliwa to dodatkowy zbiornik na paliwo. Jego instalacja w pojeździe to gwarancja znacznie dłuższego zasięgu – niektóre z takich zbiorników mają pojemność 300 litrów. Podczas wyboru powiększonego zbiornika paliwa do samochodu, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonany oraz czy posiada niezbędną homologację.

Warto pamiętać o tym, że montaż dodatkowego baku jest legalny, ale tylko pod warunkiem, że jest on w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami.

Dodatkowe zbiorniki na paliwo – sprawdzony sposób na oszczędność czasu i pieniędzy

Dodatkowe zbiorniki na paliwo to gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy. Jazda samochodem, który wyposażony jest w taki bak, staje się bardziej wydajna, ponieważ nie ma konieczności tak częstego zatrzymywania się w celu uzupełnienia oleju napędowego. W przypadku bardzo długich tras ma to szczególne znaczenie – dzięki powiększonemu zbiornikowi na paliwo, czas podróży może się skrócić nawet o kilka godzin.

Możliwość tankowania w atrakcyjnych cenach

Inwestycja w powiększony zbiornik paliwa to nie tylko oszczędność czasu, ale również znaczna redukcja kosztów firmy. Częste tankowanie zazwyczaj wiąże się z odwiedzaniem stacji, na których ceny są wysokie.

Posiadając dodatkowy zbiornik paliwa, częstotliwość tankowania będzie można w znacznym stopniu ograniczyć, a to daje możliwość takiego planowania trasy, aby dojeżdżać tylko na zaufane i sprawdzone stacje benzynowe, na których są najbardziej atrakcyjne ceny paliwa.

Ograniczenie kosztów będzie szczególnie odczuwalne podczas tras międzynarodowych na zachód lub południe Europy. Dzięki dodatkowemu zbiornikowi na paliwo, kierowca będzie mógł zatankować w Polsce, nie narażając firmy na bardzo wysokie ceny, które są np. w Niemczech, we Włoszech czy Francji.

Możliwość odliczenia VAT-u

Powiększony zbiornik paliwa daje przedsiębiorstwom jeszcze jedną możliwość na oszczędność pieniędzy, a mianowicie odliczenie VAT-u. Jeżeli samochód jest wyposażony w taki zbiornik i jest on tankowany w Polsce, firma może odliczyć 100% podatku – kwota netto faktury dodawana jest do kosztów prowadzenia działalności, natomiast podatek jest odliczany w deklaracji VAT. W przypadku tankowania za granicą, o zwrot podatku można ubiegać się w 28 krajach Unii Europejskiej.

Aluminiowe zbiorniki paliwa – najważniejsza jest jakość

Jeśli Twoja firma korzysta z samochodów ciężarowych, naprawdę warto rozważyć zakup powiększonych baków, takich jak m.in. zbiorniki paliwa MAN. Jest to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Dużą popularnością cieszą się aluminiowe zbiorniki paliwa, które są niezwykle lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe.

Są one  niezawodne nawet podczas najbardziej wymagających tras. Wysoka jakość i zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, to dwie najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru powiększonego zbiornika na paliwo. Powinien on posiadać odpowiednią homologację, która będzie ważna w krajach całej Unii Europejskiej.

 

Podziel się