Każdy z nas chce dobrze wyglądać. Niewątpliwie jedną z dróg do tego celu są piękne zęby. Regularne wizyty u stomatologów to rzecz oczywista.

Każdy z nas chce dobrze wyglądać. Niewątpliwie jedną z dróg do tego celu są piękne zęby. Regularne wizyty u stomatologów to rzecz oczywista. Pozostaje więc zadbać o to, by nasze zdrowe zęby były również białe. Gdzie? Zapraszamy na porównanie: wybielanie zębów w gabinecie czy w domu?

Wybielanie zębów w gabinecie

Wymienianie zalet zaczniemy od pierwszej podstawowej: w gabinecie stomatologicznym chroni nas specjalista, który zarówno o zębach, jak i wybielaniu wie wszystko. To pozwala na pełną ochronę naszych zębów, również ich dziąseł, szkliwa oraz całej jamy ustnej. Wybielanie zębów w gabinecie jest po prostu bezpieczniejsze od wybielania ich w domu. Co jeszcze zalicza się do zalet tego rozwiązania?

  • Kompleksowa obsługa – specjalista wyjaśni nam dokładnie, jak będzie przebiegał cały proces wybielania, od pierwszej wizyty do ostatniej.
  • Ochrona podczas wizyt kontrolnych – wizyty kontrolne nie są stosowane zawsze i wszędzie, jednak w przypadkach, które tego wymagają. W razie wystąpienia objawów ubocznych, które mogą zaszkodzić zębom – stomatolog może zareagować od razu.
  • Gwarantowany efekt – żadna paska wybielająca w domu nie da nam gwarantowanego efektu wybielenia zębów, nawet jeśli genetycznie ich barwa jest żółta.
  • Przejrzysty i zrozumiały plan zabiegów – otrzymujemy plan wybielania oraz szczegółowe daty, kiedy nasze zęby będą białe.
  • Najwyższa jakość preparatów do wybielania zębów – w gabinecie mamy pewność, że środki wykorzystywane przez stomatologa do wybielania naszych zębów są skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Wybielanie zębów w domu

Jeśli nie potrzebujemy wybielania z bardzo ciemnego odcienia, możemy spokojnie i sukcesywnie wybielać nasze zęby w domu. Stosować do tego można specjalne nakładki wybielające oraz pasty, które pomogą naszym zębom uzyskać śnieżnobiały efekt. Ponad to możemy zdecydować się na zmianę nawyków żywieniowych, które również wpływają na nasze zęby. Dla przykładu: możemy zrezygnować z picia czarnej kawy, na rzecz yerba mate, gdyż jak wiadomo czarna kawa sprawia, że zęby pozostają po jej wypiciu żółte. Jakie zalety przemawiają za wybielaniem zębów w domu?

  • Stosunkowo niska cena – zarówno koszt nakładek, jak i past wybielających jest niższy od całego cyklu wybielania w gabinecie specjalistycznym.
  • Niska ingerencja w szkliwo zęba – nie ingerujemy w szkliwo oraz w dziąsła wybielając zęby w domu, gdyż stosujemy lżejsze dla nich preparaty niż te, które wykorzystuje nasz stomatolog.
Podziel się