By otrzymać wirtualny numer telefonu konieczne jest kupienie wirtualnej centrali telefonicznej. Otrzymujesz wtedy konto SIP, z którym jest powiązanych kilka wirtualnych numerów telefonów. To idealne rozwiązanie dla firm, które nie chcą ograniczać terytorialnie swojego biznesu lub mających wielu klientów zagranicznych. Sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy obniżyć koszt swoich połączeń.

Czy wirtualny numer jest potrzebny?

Dzięki wirtualnemu numerowi telefonu możliwe jest otworzenie wirtualnego biura w dowolnym miejscu na całym świecie. Dlaczego? Możesz wykupić taki wirtualny numer, który będzie typowy dla danego miasta. Klienci będą do Ciebie dzwonić uznając, że masz siedzibę właśnie w wybranym przez Ciebie mieście, podczas gdy Ty możesz znajdować się w dowolnym miejscu, gdzie tylko zechcesz. Posiadając numer w kraju swoich klientów zwiększysz prestiż swojej firmy. Będzie to także ukłon w stronę potencjalnych klientów.

W przypadku, gdy znajdujesz się za granicą, można skontaktować się z Tobą wybierając standardowy numer stacjonarny. Jeśli zechcesz przenieść biuro do innego kraju, zachowasz wszystkie numery telefoniczne, co jest sporym plusem.

Wielu operatorów VoIP oferuje wirtualny numer wielokanałowy, dzięki któremu nie ominiemy żadnego połączenia, a klienci będą mogli zawsze dodzwonić się do naszej firmy.

Jak odbierane są połączenia VoIP?

Odbieranie połączeń na wirtualny numer jest bardzo proste. Można odbierać je za pośrednictwem internetu, telefonu stacjonarnego lub dzieląc połączenia przy użyciu centrali telefonicznej. Niektórzy z operatorów VoIP oferują bezpłatną centralę telefoniczną VoIP.

Jeśli posiadamy więcej niż jeden wirtualny numer, powinniśmy nadać każdemu z nich nazwę, która będzie się wyświetlała przy numerze dzwoniącego. Posiadając serwer telefonii IP, możemy przekierowywać połączenia przychodzące, co w przypadku firm jest niemal konieczne.

W przypadku korzystania z telefonii IP, ważna jest jakość i prędkość łącza internetowego oraz zakup dedykowanego sprzętu. Poniesione koszty szybko się zwracają, gdyż koszt połączeń jest wielokrotnie niższy niż w przypadku tradycyjnych telefonii.

Podziel się