Systemy bezpieczeństwa zazwyczaj kojarzą się nam z czymś niedostępnym, czymś co wymaga sporej infrastruktury i dużych nakładów finansowych, a także mocy przerobowej komputerów. Sceny wprost z filmów akcji mogą nas w takim przekonaniu utwierdzać, ale możemy też sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości. A wygląda tak, że obecnie monitorować sieć ochrony możemy nawet telefonem!

Dzięki modelowi usług SaaS (Software as a Service) nie potrzeba już zaplecza z dużą mocą obliczeniową, które będzie w stanie udźwignąć nadzorowanie wszystkich elementów, jakie obsługuje system monitoringu. Obecnie oprogramowanie, które do tego służy, może być nam udostępniane dokładnie tak, jakbyśmy wchodzili na stronę internetową i się do niej logowali. Wirtualny system do monitorowania alarmów? Otóż to.

Darmowa chmura do monitoringu – czyli jak to właściwie działa

Cała odpowiedzialność za utrzymanie systemu i jego działania spoczywa na firmie, która udostępnia nam oprogramowanie. Dzięki temu nasza wirtualna stacja monitorowania alarmów jest dla nas dostępna z każdego urzędzenia i miejsca na świecie, o ile mamy dostęp do Internetu.

Właśnie tak działa chmura. Do monitoringu współcześnie nie trzeba mieć wielkiego zaplecza sprzętowego, można to robić naprawdę niskim nakładem kosztów. Całe oprogramowanie jest zintegrowane w kilku aplikacjach, które włączamy z poziomu przeglądarki i… to tyle – już mamy dostęp do wszystkich funkcjonalności.

System monitoringu dla firm ochrony

Safestar to oprogramowanie autorstwa firmy DMSI, który umożliwia zdalne monitorowanie alarmów, wideo oraz gps. Do tego zapewnia dodatkowe funkcje takie jak np. np. łączność głosowa VoIP, książki ochrony, automatyczne raporty, alerty i wiele, wiele innych.

Choć faktycznie, głównie jest dedykowany jako system monitoringu dla firmy ochrony, w których mamy do obsługi kilka, a nawet kilkanaście czy kilkaset placówek z kamerami, alarmami i pojazdami, to sprawdza się również przy mniejszych przedsięwzięciach.

Aplikacja z systemem do monitoringu SafestarGO umożliwia podgląd kamer i alarmów, jak również usprawnia współpracę ze stacją monitoringu, prosto z Twojego telefonu. To idealne rozwiązanie, jeśli potrzebny jest Ci sprawny monitoring domu przez telefon.

System monitorowania pojazdów?

Chociaż Safestar nie jest pomyślany przede wszystkim jako system monitorowania pojazdów, to w zakres jego działania wchodzą oczywiście rozwiązania GPS security, dzięki którym możemy sprawdzać położenie nie tylko pojazdów, ale również pojedynczych osób – np. dzieci czy ludzi starszych.

Zadbaj o bezpieczeństwo z Safestar

W zależności od pakietu i naszych potrzeb, firma DMSI może dopasować oferowane usługi, tak by spełnić nasze oczekiwania. Nie należy się obawiać, że jest to coś, co przekracza Twoje możliwości.

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz duże przedsiębierstwo, sklep wielkopowierzchniowy, zarządzasz siecią magazynów, czy chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego domu – Safestar będzie Twoim wirtualnym systemem monitoringu, jeśli będzie trzeba, to nawet z poziomu telefonu.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się